چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
۲۱ ذیقعدهٔ ۱۴۴۱
۱۸ مارس ۲۰۲۰
شماره 5439

​ جریمه میلیونی برای متخلفان اقلام بهداشتی در گیلان


گیلان امروز- رئیس سازمان صمت گیلان گفت: برخورد شدیدی با فروشندگان که در عرضه اقلام بهداشتی تخلف کرده اند؛ صورت گرفته است.

فرهاد دلق پوش امروز در کمیته ویژه نظارت بر بازار گفت: به بازرسین سازمان تاکید کرده ام فروشندگان اقلام بهداشتی را به صورت محسوس و نامحسوس زیر ذره بین قرار دهند در همین ایام ۸۳۷ میلیون ریال برای متخلفان اقلام بهداشتی جریمه زده شده و برخورد شدیدی در این خصوص صورت گرفته است.

وی از کشف بیش از ۲۰۸ هزار عدد ماسک احتکار شده خبر داد و افزود: در بازرسی های مستمر از بازار ۵۵۰۰ عدد دستکش و بالغ بر ۷۲۰ لیتر الکل کشف شده است که بدون هیچ چشم پوشی، بلافاصله پرونده تخلف آنها تشکیل و به تعزیرات حکومتی جهت اعمال قانون ارجاع شده است.

دلق پوش یکی از امور روزانه بازرسان سازمان صمت را سرکشی به داروخانه های منتخب علوم پزشکی و تجهیزات پزشکی جهت نظارت دانست و تاکید کرد: در زمان توزیع انواع ضدعفونی کننده ها و ماسک؛ بازرسین این سازمان و نماینده وزارت بهداشت حضور دارند.

وی با اذعان به برخی کمبودها در زمینه اقلام بهداشتی در گیلان، خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته تعداد ۱۰هزار و ۹۸۰ عدد اسپری ضد عفونی کننده و ۱۲۰ هزار پد الکلی و ۶۰ هزار ماسک در سطح استان به صورت رسمی با نظارت بازرس این سازمان و نماینده وزارت بهداشت در داروخانه ها توزیع شده است البته این آمار غیر از مواردی است که توسط نیروهای مردمی به صورت خودجوش تولید و توزیع می شود.

رییس سازمان صمت گیلان یکی دیگر از اقدامات نظارتی سازمان صمت گیلان را استقرار بازرس مقیم در واحدهای تولید کننده اقلامی بهداشتی دانست و تصریح کرد: هدف از گذاشتن بازرس مقیم در واحدها، کنترل و نظارت بیشتر بر زنجیره تولید و توزیع هدفمند آن با همکاری نمایندگان وزارت بهداشت است که کانال توزیع آن نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی مشخص شده است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.