شماره 5439
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
۲۴ رجب ۱۴۴۱
۱۸ مارس ۲۰۲۰

فرماندار رشت خبر داد: راه اندازی پنج ایستگاه تشخیص کرونا در رشت با کمک ارتش


گیلان امروز- فرماندار شهرستان رشت از راه اندازی ۵ ایستگاه تشخیص کرونا در رشت با کمک ارتش خبر داد و گفت: ضدعفونی معابر رشت با استفاده از تجهیزات تخصصی ارتش صورت می گیرد.

میرشمس مومنی زاده در نشست با امیر سرتیپ دوم حسن علیپور معاون لجستیک نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه متاسفانه استان گیلان به لحاظ آلودگی به ویروس کرونا یکی از بدترین استان های کشور است و در شرایط بسیار بدی به لحاظ آلودگی به این ویروس قرار دارد، افزود: با توجه به اینکه حدود نیمی از جمعیت استان گیلان در این شهرستان زندگی می کنند و یا اشتغال دارند، طبیعتاً مشکلات شهرستان رشت در زمینه شیوع بیماری کرونا مضاعف است.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به مرکزیت درمان شهرستان رشت در استان گیلان و مراجعه بسیاری از بیماران شهرستان های دیگر به بیمارستان های رشت، تصریح کرد: متاسفانه علی رغم تلاش ها و تصمیمات اتخاذ شده در راستای کاهش تجمعات، با نزدیک شدن عید شاهد افزایش حضور مردم در سطح شهر هستیم که در صورت عدم توجه به هشدارها این موضوع می تواند اوضاع شهرستان را وخیم تر کند.

وی وضعیت شهرستان رشت به لحاظ میزان فوتی‌ها و بستری را نگران کننده دانست و خاطرنشان ساخت: جهت کنترل و مهار این بیماری نیازمند همکاری همه مردم و استفاده از همه ظرفیت‌هایملی و استانی هستیم و با توجه به امکانات و تجهیزات تخصصی که در اختیار ارتش است، کمک نیروی زمینی ارتش در مهار این ویروس بسیار موثر خواهد بود.

مومنی زاده با تقدیر از همکاری همه نهادهای نظامی از جمله نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان رشت، تصریح کرد: در همین راستا با همکاری نزاجا 5 ایستگاه معاینه و تشخیص سرپایی بیماری کرونا در سطح شهر رشت راه اندازی می شود.

امیر سرتیپ دوم «حسن علیپور »نیز در این نشست با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش با همه توان خود در کنار مردم استان گیلان جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا خواهد بود، افزود: استقرار تیم غربالگری ارتش در ورودی استان و شهرستان رودبار و خروجی شهرستان رشت و ضدعفونی کردن کلیه خودروها در این مسیر از جمله این کمک ها خواهد بود.

معاون لجستیک نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایرانراه اندازی ۱۰ ایستگاه معاینه سرپایی و تشخیص کرونا در سطح استان گیلان را از دیگر خدمات نزاجا عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به کانون جمعیتی شهر رشت، نیمی از این ایستگاه ها در مراکز پرتردد شهر رشت راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به وجود امکانات و خودروهای تخصصی نزاجا جهت ضدعفونی معابر، از آمادگی این نیرو جهت ضدعفونی معابر شهر رشت خبر داد و افزود: راه اندازی نقاهتگاه ۵۰۰ تختخوابی در مرکز استان از دیگر کمک های نزاجا به ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت خواهد بود.