پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
۶ شعبان ۱۴۴۱
۲۷ فوریهٔ ۲۰۲۰
شماره 5429

سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان: گردشگران از سفرهای غیرضروری به گیلان بپرهیزند


گیلان امروز- سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه بیماری کرونا ویروس جدی گرفته شود گفت: هموطنان با تعطیلات، راهی شمال کشور نشوند و از سفرهای غیرضروری بپرهیزند.

سبحان‌الله علی‌پوردر گفت وگو با شبستان با توجه به شیوع گسترده کرونا در جهان گفت: توجه به نکات بهداشتی مورد توجه قرار گیرد زیرا با مشارکت عمومی می‌توان از گسترش این بیماری جلوگیری کرد.

سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه با توجه به شیوع کرونا ویروس و تعطیلات مدارس و مراکز آموزشی جهت جلوگیری از انتشار، مردم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند افزود: روزانه میزان ورود مسافر به استان به استاندار گزارش و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

علی‌پور اذعان کرد: مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شده تا عموم مردم در منزل باشند و از پیشرفت کرونا ویروس جلوگیری شود‌، سفر در این شرایط وضعیت را بدتر می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات این سازمان در تامین سلامت مسافران و ضدعفونی کردن پایانه‌های مسافربری اعلام کرد: پایانه مسافربری رشت ضدعفونی شده و حساسیت موضوع به پایانه‌های داخلی و مرزی تاکید شده است،همچنین ضدعفونی پایانه مرزی آستارا نیز از اقدامات انجام شده در تامین سلامت هموطنان انجام شده است.

علی‌پور تاکید کرد: مردم به‌ویژه مسافران به توصیه‌های پزشکان و متخصصان که از رسانه‌ها انعکاس داده می‌شود، توجه کنند.

وی به تعطیلات نوروزی اشاره و تصریح کرد: پایانه‌ها و راهداری آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است اما با وجود این بیماری واگیر و تداوم آن، مسافران نوروزی سفرهای غیرضروری را لغو و جهت حفاظت سلامت در منزل بمانند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.