چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
۵ رجب ۱۴۴۱
۱۲ فوریهٔ ۲۰۲۰
شماره 5417

تولید مرغ در گیلان افزایش یافت

گیلان امروز- گیلان از استان‌های پیشتاز در عرصه تولید گوشت مرغ در کل کشور محسوب می‌شود، بر همین اساس سازمان جهاد کشاورزی استان تمهیدات ویژه‌ای برای بازار شب عید اتخاذ کرده است و اعلام کرده تولید مرغ در گیلان به جهت فعالیت واحدهای تولیدی و افتتاح واحدهای جدید افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفت‌وگو با تسنیم بهره‌برداری از 29 پروژه عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی استان در ایام دهه فجر امسال را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: کارخانه خوراک دام در بخش کشاورزی و یک واحد مرغداری 20 هزار هکتاری با مشارکت بخش خصوصی از جمله این طرح‌ها هستند.

علی درجانی از ایجاد اشتغال به واسطه افتتاح پروژه‌های بخش کشاورزی در استان گیلان سخن گفت و عنوان کرد: شهرستان صومعه‌سرا در حال حاضر یکی از شهرستان‌های بسیار مهم و دارای ظرفیت و پتانسیل خوب استان گیلان در بخش کشاورزی و به ویژه صنعت طیور و مرغداری محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بیش از 200 واحد مرغداری از 800 مرغداری استان گیلان در شهرستان صومعه‌سرا وجود دارد خاطرنشان کرد: با احتساب پروژه‌های مربوط به آب‌بندان‌ها، 40 پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی در دهه فجر امسال در بخش‌های مختلفی نظیر آب و خاک، تولیدات گیاهی، دام و طیور، صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی استان گیلان به بهره‌برداری رسیده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، از افتتاح 5 واحد مرغداری در استان شامل یک واحد مادر و چندین واحد گوشتی در دهه فجر امسال خبر داد و اظهار داشت: با توجه به مؤلفه‌های یاد شده، استان گیلان در تولید گوشت مرغ امسال از رده ششم به پنجم ارتقاء پیدا کرده است.

حجت علی‌ اکبرنژاد این افزایش تولید در گیلان را ناشی از فعالیت بسیار خوب واحدهای تولید و پرورش مرغ و واحدهایی که در دهه فجر امسال مورد بهره‌برداری قرار گرفتند تلقی کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه چیزی به ایام پایان سال نمانده، سازمان جهاد کشاورزی گیلان در حوزه تولید گوشت مرغ تمهیدات ویژه‌ای را اتخاذ کرده است.

وی مسافرپذیر بودن گیلان و خیل عظیم گردشگرانی که همه‌ساله همزمان با ایام تعطیلات نوروز وارد این استان می‌شوند را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: افزایش سطح جوجه‌ریزی و تولید مرغ از جمله اقداماتی است که جهاد کشاورزی گیلان برای پوشش‌دهی بازار شب عید از قبل برای آن برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهد.

علی اکبرنژاد از تولید 16 هزار تن گوشت مرغ توسط واحدهای تولیدی سراسر استان گیلان خبر داد و با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی برای تأمین گوشت مرغ در ایام تعطیلات نوروز 99 وجود ندارد خاطرنشان کرد: در کنار تأمین مصرف داخل استان، سهم بسیار زیادی از مرغ تولید شده گیلان جهت مصرف به سایر استان‌ها صادر می‌شود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.