چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
۵ رجب ۱۴۴۱
۱۲ فوریهٔ ۲۰۲۰
شماره 5417

​ وجود ۱۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌کاره در گیلان


گیلان امروز- طبق اعلام اداره کل راه و شهرسازی گیلان در حال حاضر نزدیک به 10 هزار واحد مسکن مهر نیمه‌کاره در گیلان وجود دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در جمع خبرنگاران، تعداد پروژه‌های دهه فجر امسال این دستگاه را 33 طرح اعلام کرد و اظهار داشت: آسفالت 31 کیلومتر راه روستایی و تعیین تکلیف بالغ بر 708 واحد مسکن مهر از جمله برنامه‌ها و اقداماتی است که اداره کل راه و شهرسازی نسبت به انجام آن اهتمام ورزید.

ماکان پدرام میزان اعتبارات هزینه شده برای این پروژه‌ها را 60 میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: از ابتدای امسال تا موعد دهه مبارک فجر 115 کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان آسفالت شد از طرفی تعیین تکلیف هزار و 300 واحد مسکن مهر و بهره‌برداری از آن‌ها نیز از جمله پروژه‌های انجام شده اداره کل راه و شهرسازی محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه برای آسفالت هر کیلومتر راه روستایی چیزی حدود 500 میلیون تومان هزینه صرف می‌شود ابراز داشت: از شهریور امسال بر اساس دستورالعمل‌ها و تصمیمات اتخاذ شده در حوزه کلان کشور مدیریت بخش راه‌های روستایی از ادارات راه و شهرسازی به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از اختصاص 2 و نیم میلیارد تومان پول قیر به این دستگاه خبر داد و با تأکید بر اینکه 115 کیلومتر از راه‌های تحت مدیریت آسفالت شدند افزود: 6 هزار تن قیر برای اجرای این طرح‌ها استفاده شد از طرفی مقداری از این قیر، مربوط به ذخیره سال‌های گذشته است که مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

پدرام شاخص آسفالت راه‌های روستایی را در سطح استان گیلان به طور میانگین 55 درصد اعلام کرد با بیان اینکه این شاخص در برخی استان‌ها کم‌تر و در برخی بیشتر است عنوان کرد: اداره کل راه و شهرسازی گیلان فعلاً در بخش شریان‌های اصلی و فرعی نظیر ساخت بزرگراه‌ها و مانند آن طرح و پروژه خاصی‌ در دست انجام ندارد.

وی از نیمه‌کاره بودن بالغ بر 10 هزار واحد مسکن مهر در سطح استان گیلان که نیازمند تعیین تکلیف هستند خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد واحد نیمه‌کاره 7 هزار واحد فاقد متقاضی بوده که به صورت خودمالکی درآمدند از طرفی تکمیل 2 هزار و 800 واحد نیمه‌کاره دیگر در دستور کار راه و شهرسازی قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از تعیین تکلیف و تکمیل 300 تا 350 واحد مسکن مهر استان تا پایان خرداد سال آینده سخن گفت و اظهار داشت: در دو ماه گذشته اقدامات لازم برای ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در گیلان انجام شد و قصد داریم وضعیت تعدادی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی را در این طرح مشخص کنیم.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.