چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
۶ شوال ۱۴۴۱
۱۲ فوریهٔ ۲۰۲۰
شماره 5417

​ حضور گیلانیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن علی رغم بارش سنگین برف


گیلان امروز- مردم گیلان همزمان با سایر ایرانیان با حضور سبز خود در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن علی رغم سرمای زیر صفر و بارش برف بار دیگر جلوه ای ناب از اتحاد و انسجام و تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب اسلامی، امام (ره) و شهدا و مقام معظم رهبری به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، راهپیمایان در مناطق مختلف استان گیلان در هوای سرد و برفی با سردادن شعارهایی از جمله الله اکبر، مرگ بر آمریکا، لااله الا الله و مرگ بر اسرائیل تنفر و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در رشت مرکز استان گیلان علی رغم بارش سنگین برف و دشواری ترددها با حضور گسترده در مسیرهای پنجگانه منتهی به شهرداری رشت شامل مسیر خیابان سپاه پاسداران - خیابان شریعتی - میدان شهدای ذهاب، مسیر ورزشگاه شهید عضدی _خیابان امام خمینی "ره"- میدان شهدای ذهاب، میدان شهید انصاری- خیابان سعدی_میدان شهدای ذهاب،مسجد جامع کاسه فروشان - خیابان طالقانی _ میدان شهدای ذهاب و مسیربقعه دانای علی_ خیابان طالقانی -میدان شهدای ذهاب برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در اجتماع راهپیماییان رشت ۲۲ بهمن را روز مبارکی دانست و گفت: انقلاب اسلامی که طومار حکومت چندین هزارساله شاهنشاهی را از سرزمین پاک ایران اسلامی محو کردند ویژگی‌های روشن و نورانی دارد که با همه انقلاب‌های تاریخ معاصر جهان تفاوت دارد.

آیت‌الله رسول فلاحتی در اجتماع راهپیمایان رشت در ۲۲ بهمن در میدان شهرداری اظهار کرد: پس از ۴۰ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی، شاهد شکوفایی نسل‌هایی هستیم که با وجوداینکه دوران جنگ تحمیلی را ندیدند اما عاشقانه این شجره صالحه را که درخت تنومندش با خون‌های شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی رشد کرد حفاظت و پاسداری می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان ۲۲ بهمن را که مصادف با اربعین شهادت سردار سلیمانی است روز مبارکی دانست و تصریح کرد: دنیا بداند انقلابی را که در سال ۱۳۵۷ شکل گرفت و ملت ایران دست رد به طاغوت زمان زدند و طومار حکومت چندین هزارساله شاهنشاهی را از سرزمین پاک ایران اسلامی محو کردند ویژگی‌های روشن و نورانی دارد که با همه انقلاب‌های تاریخ معاصر جهان تفاوت دارد.

فلاحتی با اشاره به انقلاب کبیر فرانسه که پس از 15 سال دچار استبداد در حکومتش شد، بیان کرد: امروز جامعه فرانسه معتقد است سرمایه‌داران مستبد بر مردمشان حاکم هستند.

وی با اشاره به انقلاب‌های کوچک در دنیا که متأثر از انقلاب کارگری روس‌ها بود، گفت: این انقلاب‌ها به دلیل عدم ویژگی‌های درست انسانی چیزی جز ننگ از آن‌ها نمانده و به زباله‌دان تاریخ پیوستند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی بر اساس سه ضلع نورانی استوار بود، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی توانست امروز ۴۱ سال موفقیت خود را جشن بگیرد و موجب رویش‌های جدید در داخل و خارج از مرزهای جغرافیای خود شود و سلطه‌های جهان را پیش پای خود خاضع کند.

فلاحتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با دست توانای مردم و درایت رهبر توانست شاخ همه قدرت‌های پوشالی دنیای غرب و اروپا را بشکند، افزود: کشور عزیزمان متحمل سختی‌های درون شده و درعین‌حال زالوصفتان داخلی که می‌خواهند با گفتمان‌های داخلی و خارجی از طریق رسانه‌های غرب ملت را از مسیری ک می‌روند سست کنند بدانند که انقلاب شاهد شکوفایی‌های فراوانی است.

وی نخستین و مهم‌ترین ضلعی که انقلاب بر آن استوار بود را اسلام دانست و گفت: اسلام به‌عنوان یک آرمان پس از هزار سال که دین خدا وارد ایران شد مردم ما را حامی آرمان‌های الهی کرد و مردم ایران با توجه به تقدیم هزاران شهید خم به ابرو نیاوردند و در صراط مستقیم اسلامی باخدا پیمان بستند به خاطر اسلام در مسیر خود قرار بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان مردم را ضلع دوم اتکای انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: اسلام تا امروز دنیای امروز را مدیریت کرده است، جامعه‌ای که حاکمان آن به لحاظ گرایش به رفاه و قدرت می‌خواهند مردم را مدیریت کنند، نه مردم حضور درصحنه خواهند داشت نه حاکمانش مردم را مدیریت می‌کنند اما مردم ایران با بصیرت آگاهان خود حضور سبزشان را در تمامی عرصه‌ها به دنیا ثابت کردند.

فلاحتی با بیان اینکه ضلع سوم ماندگاری نظام اسلامی رهبر دلداده امت جانشین امام زمان (عج) است، تصریح کرد: وعده داد خدا پیروزی مردم را تضمین کرده است خدا وعده یاری ملت را داده است، جمهوری اسلامی دو امامی داشت که برای رها شدن مردم از ظلم طاغوت و تبهکاران قیام کردند و موجب شگفتی جهانیان در عرصه مدیریتی داخل و خارجی شدند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.