سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
۲۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱۴ ژانویهٔ ۲۰۲۰
شماره 5395

باید لیگ یک را 16 تیمی کنیم

بخش ورزش- غلامرضا بهروان، مشاور سازمان لیگ می گوید در آینده باید به گونه ای برنامه ریزی شود که سهمیه صعود به لیگ برتر 2.5 تیم شود یا تعداد تیم های حاضر در لیگ یک 16 تیم شود.

او دراین باره می گوید: در گذشته همه اعضای هیات رییسه سازمان لیگ با افزایش سهمیه صعود از لیگ یک به لیگ برتر به 2.5 تیم راضی بودند جز یکی از اعضای هیات رییسه. و در نهایت هم طرح برای تصویب به فدراسیون فوتبال نرفت. برای رعایت عدالت یا باید سهمیه صعود از لیگ یک به لیگ برتر 2.5 تیم شود یا تعداد تیم های حاضر در لیگ یک به 16 تیم کاهش یابد. اکنون درلیگ برتر 16 تیم حضور دارند که چهار تیم به لیگ قهرمانان آسیا صعود می کنند اما در لیگ یک 18 تیم حضور دارند و تنها دو تیم به لیگ برتر صعود می کنند و باید برای تیم های دسته اولی هم انگیزه ایجاد کرد. این موضوع در گذشته سبب شده در هفته های پایانی برخی از تیم ها بی انگیزه شوند و این در نتایجی هم که ثبت شده دخلیل بوده است.

مشاور سازمان لیگ ادامه داد: طبیعتا اعضای هیات رییسه در مقام تصمیم گیری باید به منافع ملی و فرا باشگاهی فکر کنند و تصمیماتی که اتخاذ می شود به سود فوتبال باشد. البته اگر سهمیه صعود از دسته اول به لیگ برتر افزایش پیدا نکند باید در یک پروسه زمانی تعداد تیم های دسته اولی را به عدد 16 تیم رساند تا عدالت بین لیگ برتر و لیگ یک رعایت شود.

غلامرضا بهروان در خصوص اینکه در صورت اتخاذ این تصمیم چه زمانی اجراء می شود؟ گفت: اگر قرار به تغییر قانون است الان باید در مورد آن تصمیم گیری شود. البته الان هم دیر است اما اجرای هر تغییری در آیین نامه برگزاری بازی ها باید در ابتدای فصل به تیم ها ابلاغ شود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.