سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
۲۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱۴ ژانویهٔ ۲۰۲۰
شماره 5395

اصرار مرگبار یک مادر برای بازگشت به خانه

بخش اجتماعی- مرد خشن بعد از جدایی از همسرش وقتی دید وی اصرار دارد سرزندگی اش برگردد در یک اقدام تلخ با ضربات چاقو زنش را در خانه به قتل رساند.

این مرد دیروز پای میز محاکمه جرمش را انکار کرد .

عصر 6 دی سال ۹۷ پرویز ۳۷ ساله همسر 30 ساله اش به ناممیترا را در خانه شان در چهاردانگه کشت و با پلیس تماس گرفت.وقتی مأموران به خانه این مرد رفتند با جسد خونین میترا روبه رو شدند که با ضربه های متعدد چاقو کشته شده بود.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پرویز تحت بازجویی قرار گرفت.

این مرد گفت : من و همسرم از همان ابتدای زندگی با هم اختلاف داشتیم. به دنیا آمدن دو دخترمان هم اوضاع را بدتر کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از هم جدا شویم. بعد از طلاق گاهی اوقات میترابرای دیدن دخترانمان به خانه ما می آمد و اصرار داشت سر زندگی اش برگردد.

وی ادامه داد: آخرین بار ساعت ۶ صبح بود، میترا برای دیدن فرزندانم به خانهام آمده بود .او فرزندانم را دید و دو دخترم به مدرسه رفتند .اما میترا خانه ام را ترک نکرد. او شروع به صحبت کرد و گفت، دلشبرای فرزندانمانتنگ شده و نمی تواند این وضعیت را تحمل کند. اواز من خواست تا سر زندگی اشبرگردد که سرهمین موضوع با هم درگیر شدیم .

متهم گفت: میترا قبلاً هم بارها برایم پیامک ارسال کرده بود و اصرار داشت صیغه ام شود که من مخالفت کرده بودم. وقتی بار دیگر این موضوع را پیش کشیددر اوج عصبانیت چاقوی آشپزخانه را برداشتم و چند ضربه به او زدم.

به دنبال اعتراف های این مرد و بازسازی صحنه جرم، وی دیروزدر شعبه 7 دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدایجلسه رسیدگی به این پرونده ، اولیای دم در جایگاه ویژه ایستادند و برای پرویز حکم قصاص خواستند .

وقتیپرویز روبه روی قضات ایستاد جرمش را انکار کرد و گفت:قبول دارم آن روز با همسر سابقم درگیر شدماما منفقط یک ضربه با چاقو به کتف او زدم .

وی در تشریح ماجرا گفت: وقتی دعوا میان ما بالا گرفت میترا به سمت آشپزخانه رفت و چاقوی آشپزخانه را برداشت و به سمت من حمله کرد. او می خواست مرا با چاقو بزند کهچاقو را از او گرفتم و چاقوناخواسته به کتف اوبرخورد کرد. من نمی‌دانم ضربه های دیگر را چه کسیبه او زده است. من واقعا قصد کشتن میترا را نداشتم.

بنا به این گزارش، در پایان جلسه، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.