سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
۲۱ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱۴ ژانویهٔ ۲۰۲۰
شماره 5395

۲۵میلیون دلار کالا امسال از منطقه آزاد انزلی صادر شد


گیلان امروز- واحدهای تولیدی صنعتی فعال در منطقه آزاد انزلی در ۹ماهه امسال ۲۵میلیون و ۱۳۰هزار دلار از محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر کردند.

واحدهای تولیدی صنعتی فعال در منطقه آزاد انزلی در 9 ماهه امسال 25 میلیون و 130 هزار دلار از محصولات خود را به کشورهایی نظیر عراق، ترکمنستان، هنگ کنگ، افغانستان، هندوستان، روسیه و جمهوری آذربایجان صادر کردند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد انزلی دیروز پوشاک، مکمل‌های خوراکی دام، محصولات فلزی، دستگاه دیاگ خودرو و صنایع غذایی و سلولزی را به کشورهای مذکور صادر کردند.

مهدی کاظمیان به صادرات 113.5 میلیون دلاری این منطقه به کشورهای حاشیه دریای خزر، حوزه خلیج فارس، ترکیه، عراق، چین، هند، ایتالیا و کانادا و کره جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: محصولات صادر شده به این کشورها شامل قطعات خودرو، محصولات کشاورزی، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع روغن، مصالح ساختمانی خشکبار و محصولات غذایی هستند.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی در 9 ماهه امسال بالغ بر 127.6 میلیون دلار از کالاهای تولیدی خود را به بازارهای مصرفی داخل کشور صادر کرده است افزود: محصولات صادر شده از منطقه آزاد انزلی به بازارهای داخلی شامل صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع بسته‌بندی، پلاستیک، لوازم آرایشی و بهداشتی، نساجی و پوشاک، صنایع سلولزی و محصولات کشاورزی هستند.

کاظمیان با اشاره به اینکه حدود 120 واحد تولیدی صنعتی در محدوده منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت هستند از احداث سومین شهرک‌صنعتی در آینده خبر داد و بیان کرد: منطقه آزاد انزلی با اجرای دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی و وظایف اصلی این منطقه در قبال اقتصاد ملی توانست در شاخص‌های اقتصادی به‌ویژه در بخش صادرات عملکرد مثبتی داشته باشد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد انزلی این سازمان را یکی از قطب‌های اصلی حمایت‌کننده از شرکت‌های دانش بنیان معرفی کرد و عنوان داشت: در سال رونق تولید کارگروه توسعه صادرات با حضور مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی و با هدف تسهیل روندهای حمایتی از صادرکنندگان تشکیل شد و حمایت‌های مختلفی از شرکت‌های دانش بنیان و فناور انجام شد.

وی دلایل استمرار روند مثبت در شاخص‌های اقتصادی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی را برشمرد و ابراز داشت: فعال کردن 65 واحد تولیدی راکد در سطح منطقه، ایجاد مسیرهای ترانزیتی بین‌المللی با محوریت این منطقه و اجرای تمامی مزایا و معافیت‌های قانونی و بهره‌برداری از زیرساخت‌های مهمی مانند مجتمع بندری کاسپین از علل رشد شاخص‌های اقتصادی منطقه است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.