سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
۲۱ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱۴ ژانویهٔ ۲۰۲۰
شماره 5395

افزایش ظرفیت قطارهای گردشگری ورودی به گیلان

گیلان امروز- طبق پیش‌بینی‌های مسئولان اداره کل راه‌آهن شمال ۲و با توجه به استقبال مردمی، تعداد قطارهای گردشگری ورودی به استان گیلان افزایش پیدا می‌کند.

مسیر راه‌آهن قزوین - رشت با توجه به ابنیه، پل‌ها و سازه‌های فنی که در آن به‌کار رفته یکی از زیباترین مسیرهای ریلی کشور محسوب می‌شود، بر همین اساس و طبق پیش‌بینی‌ها و با توجه به استقبال مردمی انتظار می‌رود تعداد قطارهای گردشگری ورودی به گیلان افزایش پیدا کند.

مدیرکل راه‌آهن شمال 2در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: اگر به‌طور متوسط تعداد سرنشین‌های خودروها را در سطح جاده 3 نفر در نظر بگیریم جابه‌جایی این میزان مسافر در بازه زمانی 9 ماهه امسال توسط ناوگان مسافری راه‌آهن شمال 2 موجب حذف 78 هزار و 354 خودرو از سطح جاده‌ها شده است.

غلامحسین ولدی در مورد تعداد مسافران ورودی و خروجی به استان گیلان عنوان کرد: در مدت 9 ماهه نخست امسال در مجموع 235 هزار و 62 نفر مسافر از طریق راه‌آهن شمال 2 جابه‌جا شدند که این مقدار 120 هزار و 437 نفر مسافران ورودی به ایستگاه رشت و 114 هزار و 625 نفر مسافر خروجی ایستگاه رشت را شامل می‌شود.

ولدی با اشاره به اینکه مصرف سوخت ناوگان ریلی نسبت به ناوگان جاده‌ای یک هفتم است، یکی از مزیت‌های مهم استفاده از حمل و نقل ریلی را کاهش میزان مصرف سوخت عنوان کرد و اظهار داشت: حذف این تعداد اتومبیل از سطح جاده‌ها علاوه بر کاهش سوانح جاده‌ای باعث کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی نیز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه قطار مسافری مسیر رشت به تهران و برعکس از تاریخ 15 اسفندماه به صورت همه روزه در این مسیر تردد می‌کند تصریح کرد: قطار مسافری رشت به مشهد و برعکس نیز از تاریخ 11 آبان‌ماه امسال به صورت همه روزه شده است در حالی‌ که تا قبل از این تاریخ به صورت یک روز در میان در مسیر مذکور تردد می‌کرد.

مدیرکل راه‌آهن شمال 2 کمیت و زیرساخت‌های موجود گردشگری استان گیلان را ظرفیتی بزرگ دانست و با بیان اینکه باید از این ظرفیت استفاده بهینه شود اظهار داشت: در این رابطه با احتساب قطار گردشگری خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار تاکنون 13 رام قطار گردشگری وارد استان گیلان شده است.

ولدی استقبال و تقاضای مردم جهت سفر و گردش در ایام تعطیلات نوروز و برنامه‌های اداره کل راه آهن شمال 2 در این رابطه را مورد تأکید قرار داد و گفت: افزایش ظرفیت قطارهای گردشگری استان گیلان در ایام تعطیلات نوروز از جمله اهداف و اولویت‌های اداره کل راه‌آهن شمال 2 به شمار می‌رود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.