سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
۲۱ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱۴ ژانویهٔ ۲۰۲۰
شماره 5395

افتتاح ۲۰طرح آبخیزداری گیلان تا پایان سال

گیلان امروز- مدیرکل منابع طبیعی گیلان با اشاره به پیشرفت ۸۰درصدی طرح های آبخیزداری استان، گفت: تا پایان امسال ۲۰طرح در گیلان به بهره برداری می رسد که مهمترین آنها در شهرستان های رودسر، آستارا، شفت و املش است.

محسن یوسف پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعتبارات طرح های آبخیزداری استان گیلان، اظهار کرد: امسال ۳۶.۵میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های منابع طبیعی استان تخصیص یافته است که عمده آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوزه آبخیزداری است.

وی با بیان اینکه ۲۲.۵میلیارد تومان از اعتبار مذکور برای اجرای ۳۷طرح آبخیزداری و هفت طرح مرتع داری هزینه می شود، گفت: تاکنون شش میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان معادل ۳۰درصد اعتبارات ابلاغی به استان اختصاص یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اجرای طرح های آبخیزداری در ۲۰حوضه آبخیز گیلان، تصریح کرد: بندهای گابیونی، خشکه چین ملاتی و چپری، نهال کاری، بذرکاری، بذرپاشی، کپه کاری و تراس بندی در دامنه ها از طرح های آبخیزداری است که در گیلان اجرا می شود.

یوسف پور از اجرای طرح های آبخیزداری مذکور در مناطق جنگلی و مراتع شهرستان های صومعه سرا، فومن، تالش، ماسال، شفت، آستارا، رودبار، املش، رضوانشهر و رودسر خبر داد و اضافه کرد: شاهد پیشرفت ۸۰درصدی پروژه های آبخیزداری استان هستیم.

وی با اشاره به پیشرفت ۹۰درصدی برخی از طرح های آبخیزداری و مرتع داری استان، متذکر شد: تا پایان امسال ۲۰طرح در گیلان به بهره برداری می رسد که مهمترین آنها در شهرستان های رودسر، آستارا، شفت و املش است.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان کنترل سیلاب، تغذیه سفره های آب‌های زیرزمینی، افزایش دبی چاه‌ها و قنات ها، توسعه کشاورزی و افزایش پوشش گیاهی را از مهمترین مزایای اجرای طرح های آبخیزداری دانست و اظهار کرد: گیلان جزو استان های سیل خیز کشور است، اما در سیلاب بهار ۹۸دچار حادثه نشدیم که نشان دهنده اهمیت اجرای پروژه های آبخیزداری است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.