سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
۲۱ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱۴ ژانویهٔ ۲۰۲۰
شماره 5395

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور : تمامی استانداران و فرمانداران موظف به حمایت از تولید هستند


گیلان امروز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت : تمامی استانداران و ۴۳۱ فرماندار کشور وظیفه دارند، از تولید و واحدهای تولیدی فعال حمایت کنند.

بابک دین پرست در حاشیه بازدید از یکی از واحدهای تولیدی گیلان در شهرک صنعتی لوشان از توابع رودبار در جمع خبرنگاران افزود : حفظ تولید و اشتغال در شرایط کنونی از جمله ضرورت ها و محور تمرکز دولت و بیش از همه مورد تاکید مقام معظم رهبری است و در این راستا باید همه بخش ها مربوطه در کمک به تولید در کنار هم قرار گیرند.

وی با بیان اینکه وزارات کشور به عنوان یک وزارتخانه حاکمیتی ارتباط خوبی با وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد، اظهار کرد،: وزیر صنعتهفت ماموریت مهم را در این راستا برای فرمانداران تعیین کرده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی آمار مربوط به واحدهای تولیدی اعم از فعال، غیر فعال و نیمه تمام و غیره در اختیار ما قرار دارد، تصریح کرد :بدین منظور انتظار است همه بخش ها در کنار فرمانداران تلاش کنند تولید رونق لازم را بیابد.

دین پرست در ادامه با اشاره به فعالیت ۸۷ درصد از بنگاه های اقتصادی استان گیلان ، گفت : از ۱۵ هزار و ۳۰۰بنگاه اقتصادی این استان هم اکنون ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد فعال هستند ضمن آنکه حدود دو هزار واحد صنعتی نیز در استان گیلان نیمه فعال و تعطیل است.

وی همچنین در زمینه واحدهای تولیدی شهرستان رودبار بیان کرد: ۳۹۰ بنگاه تولیدی در این شهرستان فعالیت می کنند که از این تعداد حدود ۹۰ واحد کمتر از ظرفیتفعال هستند و ۵۰ واحد نیز راکد و غیرفعال می باشند.

وی با اشاره به واحد تولیدی بازدیدی خود گفت: این واحد ظرفیت یکصد نفر اشتغالزایی را دار د اما بدلیل در تملک بودن باتک و فعالیت در کمتر از ظرفیت تولید حدود ۳۰ نفر در آن فعالیت می کنند.

دین پرست خاطر نشان کرد: بنا داریم تا در اولین فرصت این مجموعه را به تولید کننده و یا سرمایه گذار دارای صلاحیت واگذار کنیم.

بررسی وضعیت آزادسازی حریم دریای خزر، چندین طرح آبزی پروری و بازدید از تمامی شهرستان های استان و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی گیلان از جملهبرنامه‌های معاون وزیر کشور در گیلان است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.