سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸
۳ شوال ۱۴۴۱
۳ دسامبر ۲۰۱۹
شماره 5359

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت گیلان : بازار اوراسیا محرکی برای افزایش تولید و صادرات است


گیلان امروز- رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت توجه جدی به صادرات غیرنفتی، پیدا کردن بازارهای جدید صادراتی و رفع موانع پیش روی صادرات را از اصلی‌ترین راه‌های فعال کردن اقتصاد کشور دانست.

به گزارش فارس ، نخستین نشست برنامه‌ریزی چارچوب و محورهای آموزشی تجارت با اوراسیا به همت اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت برگزار شد.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت در این جلسه با تأکید بر ضرورت آمادگی همه دستگاه‌ها برای پیوستن به این اتحادیه گمرکی اظهار کرد: روند حاکم بر مراودات اقتصادی و بازرگانی در جهان امروز به‌گونه‌ای است که تولیدکنندگان و صاحبان برندهای مطرح و معتبر دنیا برای خروج از رکود و شکست در عرصه رقابت اقتصادی، توجه خود را هدفمندانه در جهت دستیابی بازارهای جدید و به‌تبع آن توسعه روزافزون صادرات معطوف می‌دارند.

محمد فیض با بیان اینکه پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا در راستای گسترش بازارهای جدید قابل ارزیابی است، گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش مؤثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه توجه جدی به صادرات غیرنفتی، پیدا کردن بازارهای جدید صادراتی و رفع موانع پیش روی صادرات، از اصلی‌ترین راه‌های فعال کردن اقتصاد کشور است، افزود: بازار بزرگ اوراسیا می‌تواند از طرفی تأمین‌کننده نیازهای داخلی و از طرف دیگر محرکی قابل‌قبول برای افزایش تولید و به‌تبع صادرات باشد.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت با اشاره به حجم 866 میلیارد دلاری تجارت اوراسیا با جهان در سال 2018 بیان کرد: از این مقدار مبادلات تجاری فقط 687 میلیارد آن مربوط به روسیه است.

فیض با تأکید بر ضرورت آشنایی کارکنان دستگاه‌ها و همه فعالان اقتصادی با قوانین و آداب تجارت با اوراسیا تصریح کرد: آموزش همه دست‌اندرکاران و تجار و بازرگانان سبب خواهد شد تا از یک‌سو فرایند خدمت‌رسانی به فعالان این عرصه توسط دستگاه‌های دولتی روان‌تر و گسترش تجارت با کشورهای عضو اوراسیا و کاهش ریسک و خطرپذیری محصولات صادراتی توسط تجار فراهم آید.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.