پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸
۲۱ ذیقعدهٔ ۱۴۴۱
۷ نوامبر ۲۰۱۹
شماره 5337

مدیرکل ارشاد گیلان خبر داد: حضور ۴۰۰ ناشر در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان


گیلان امروز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به حضور ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور در پانزدهمین نمایشگاه کتاب این استان خواستار توجه بیشتر دستگاه‌ها و رسانه‌ها به این رویداد فرهنگی شد.

به گزارش مهر، فیروز فاضلی در نشست رونمایی از پوستر پانزدهمین نمایشگاه گیلان در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد استان با اشاره به اینکه امروز شاهد رونمایی از پوستر پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان می شود، اظهار کرد: این نمایشگاه از ۲۶ آبان تا اول آذر برگزار و ساعت بازدید نمایشگاه نیز ۱۰ صبح تا ۸ شب است.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین رویداد فرهنگی هر استانی نمایشگاه کتاب است، افزود: نمایشگاه کتاب مکانی است که نیروهای دغدغه‌مند فرهنگ حضور یافته و امسال نیز پانزدهمین دوره این نمایشگاه برگزار می شود. اولین دوره این نمایشگاه از سال ۷۱ برگزار شده اما در برخی سال‌ها به دلایلی برگزار نشد.

فاضلی با اشاره به سختی‌های برگزاری یک نمایشگاه در سطح استان، گفت: معاونت فرهنگی اداره کل ارشاد گیلان تلاش خوبی برای برگزاری باکیفیت و هرچه بهتر این نمایشگاه انجام داده و اگر همراهی اصحاب رسانه نباشد این رویداد فرهنگی هرگز رقم نخواهد خورد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این نمایشگاه بیش از ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور حضور دارند و با اشاره به اینکه کتاب‌های منتشر شده توسط ناشران استان نیز به دو صورت مستقل و یا تعاونی ناشران در نمایشگاه حضور دارند، تصریح کرد: معاونت امور فرهنگی وزارتخانه، استانداری گیلان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و شهرداری رشت مشارکت دارند.

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی رشت در جاده تهران، تصریح کرد: این نمایشگاه در ۲۰۰ غرفه برپا می‌شود و معاونت فرهنگی اداره کل و زیرمجموعه آن تلاش می کنند تا این جای‌گذاری به خوبی انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به پیش بینی ۸۰۰ میلیون تومان بن برای این نمایشگاه، بیان کرد: این نمایشگاه با ۳۰ درصد تخفیف در فروش پیش بینی شده که از این میزان ۱۰ درصد توسط ناشران و ۲۰ درصد نیز سهم اداره کل ارشاد و معاونت فرهنگی وزارتخانه هر کدام به مبلغ ۸۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

فاضلی ادامه داد: در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از سه ناشر گیلانی، یک کتاب فروش، یک مولف کودک و نشریه تقدیر و تجلیل می شود.

وی با تأکید بر حضور جوانان و نوجوانان و شهروندان در این نمایشگاه، افزود: معجزه ما مسلمانان نیز کتاب قرآن است لذا شهروندان باید در این فضای فرهنگی حضور بیشتری داشته باشند انجام فعالیت‌های فرهنگی به صورت فردی موفق نخواهد بود باید همگان در این زمینه مشارکت داشته باشند تا یک رویداد فرهنگی در سطح استان رقم بخورد.

مدیرکل ارشاد گیلان به برپایی یک غرفه متمرکز برای حضور چندین ناشر برای عرضه کتاب در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در حاشیه این نمایشگاه نیز برنامه‌های جنبی متنوعی همانند سال‌های گذشته اعم از رونمایی کتاب،معرفی باشگاه‌های کتابخوانی و قصه‌خوانی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه پانزدهمین نمایشگاه کتاب در بخش‌های آموزشی، کودک، هنری، دانشگاهی، پزشکی و حقوق برگزار می شود، تصریح کرد: در حوزه اطلاع‌رسانی پیش بینی‌های لازم برای تبلیغات در سطح شهرهای مختلف استان انجام شده و اصحاب رسانه نیز باید با بهره‌گیری فضای رسانه‌ای و مجازی در این زمینه کمک حال اداره کل ارشاد باشند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.