چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
۶ شوال ۱۴۴۱
۹ اکتبر ۲۰۱۹
شماره 5317

کارگاه رایگان روزنامه‌نگاری ورزشی در شهر ملوان‌ها برگزار می‌شود

بخش ورزش- کارگاه رایگان بازآموزی روزنامه‌نگاری ورزشی، با حضور برترین فعالان رسانه ای کشور به مدت دو روز در روزهای پنجشنبه و جمعه ( ۲۵ و ۲۶ مهرماه جاری ) در بندر انزلی برگزار می شود.

این دوره آموزشی به منظور آشناکردن خبرنگاران و عکاسان ورزشی با شیوه‌های نوین فعالیت رسانه ای در این دو حوزه تشکیل می شود.

پژمان راهبر (سردبیر وبسایت ورزش سه)، مهدی هژبری (سردبیر روزنامه خبر ورزشی) و فرشاد عباسی (عکاس ورزشی) مدرسان این دوره آموزشی فشرده خواهند بود.

این دوره آموزشی دو روزه، در مجتمع فرهنگی بندر انزلی واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار می شود.

شرکت کنندگان در این دوره با مباحثی همچون خبرنویسی، هنر مصاحبه، گزارش خبری، تحلیل و سوژه‌یابی، هنر تیتر زدن، عکاسی خبری و خبرنگاری مستند در رسانه‌های جدید آشنا می شوند.

لازم به ذکر است شرکت در این کارگاه رایگان بوده و شرکت‌کنندگان از میان متقاضیان بالای ۱۵ سال دارای تجربه حداقلی در این زمینه، بعد از ارائه مشخصات فردی، شماره تماس و رزومه‌ی فرهنگی-ورزشی تا تاریخ ۲۲ مهرماه به نشانی kalagan.sports@gmail.com می توانند در این دوره بازآموزی حضور پیدا کنند.

به گفته تاریخ شناسان شهر ساحلی بندر انزلی جزو اولین شهرهایی است که بهورزش فوتبال روی آورده‌است.باشگاه ملوانسال ۱۳۴۸ با نام باشگاه نیروی دریایی بندر پهلوی، با حمایت ناوبان کریم رستگاری راد و با مربیگری بهمن صالح نیا، که بازیکن این تیم نیز بود، تأسیس شد.این تیم که کار خود را از مسابقات دانش آموزی کشور و مسابقات استانی شروع کرده بود طی مدت کوتاهی پا به عرصه لیگ دسته اول کشور گذاشت و از همان ابتدا با ارائهٔ بازی‌های زیبا و کسب نتایج شایسته، توجه همگان را به خود جلب نمود. ملوان از سال ۵۲ در لیگ ایران حاضر بود .

ملوان تا سال ۸۰ بهترین تیم شهرستانی تاریخ لیگ ایران بوده‌است. گرچه بعد از آن سپاهان و فولاد ملوان را به پله سوم سکوی افتخار شهرستانی‌ها بردند اما هنوز ملوان با کسب سه عنوان قهرمانی در جام حذفی کشور و چهار نایب قهرمانی، دو مرتبه حضور در بازیهای آسیایی و کسب عناوین متعدد بهترین شهرستانی در لیگ ایران و در جام تخت جمشید صاحب رکوردی قابل توجه در تاریخ فوتبال کشور است.

علاوه بر فوتبال شهرستان انزلی در سایر ورزش ها از جملهقایقرانی و ورزش های رزمی نیز قهرمانان بسیاری را تربیت کرده است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.