شماره 5317
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
۱۱ صفر ۱۴۴۱
۹ اکتبر ۲۰۱۹

اولین «کتابخانه مدرسه» گیلان در انزلی افتتاح می شود

گیلان امروز- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از افتتاح اولین «کتابخانه مدرسه» گیلان به‌‌منظور ساماندهی کتابخانه‌‌های مدارس با محوریت محله‌ و دانش‌آموزان پنج شنبه(۱۸ مهر) در انزلی خبر داد.

«پریسا کرمی» با اشاره به راه‌اندازی کتابخانه مدرسه در استان گیلان گفت: برای مدارسی که در حوزه‌های درون شهری قرار دارند کتابخانه‌هایی تعریف شده که محله‌محور اداره می‌شوند، این کتابخانه‌ها در ساعات اداری به مدارس و در ساعات غیر اداری به عموم مردم خدمات ارائه می‌دهند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان از افتتاح نخستین «کتابخانه مدرسه» استان طی هفته جاری خبر داد و افزود: اولین کتابخانه مدرسه گیلان با عنوان «آیت الله طالقانی» همزمان با هفته کودک پنج‌شنبه(۱۸ مهر) در مدرسه زنده‌یاد محمد موثق شهر انزلی افتتاح می‌شود.

وی این کتابخانه‌ها را پیوست فرهنگ کتابخوانی برای مدارس اعلام کرد و بیان داشت: تا پایان سال جاری سه کتابخانه‌ها مدرسه‌ در شهرهای صومعه‌سرا، شفت و رشت به بهره‌برداری می‌رسد.

کرمی تاکید کرد: این طرح به ابتکار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای تداوم طرح فانوس جهت ساماندهی کتابخانه‌های مدارس استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه کتابخانه آیت الله طالقانی دارای یکصد متر مربع زیربنا و دری مجزا از محیط مدرسه جهت ارائه خدمات به شهروندان است تصریح کرد: کتابخانه مذکور شامل بخش کودک، مطالعه و مخزن بوده که با بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به مشتاقان عرصه کتاب و کتابخوانی خدمات‌رسانی می‌کند.