چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
۲۹ جمادی الثانی ۱۴۴۱
۱۱ سپتامبر ۲۰۱۹
شماره 5294

استفاده از ظرفیت بنگاه های اقتصادی گیلان به نفع کتاب

گیلان امروز- معاون اقتصادی استانداری گیلان، لازمه پیشبرد اهداف فرهنگی را توجه و رفع نیازها در این حوزه مهم دانست و عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد تا از ظرفیت بنگاه های اقتصادی فعال استان به نفع حوزه مهم کتاب بهره برداری کنیم.

آرش فرزام صفت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات کتابخانه های عمومی استان گیلان، این مجموعه را پویا و با برنامه توصیف کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان همچنین لازمه پیشبرد اهداف فرهنگی را توجه و رفع نیازها در این حوزه مهم دانست و عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد تا از ظرفیت بنگاه های اقتصادی فعال استان به نفع حوزه مهم کتاب بهره برداری کنیم.

پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان نیز در این دیدار، ضمن ارائه گزارش از فعالیت های مختلف کتابخانه های عمومی در سراسر استان، اظهار کرد: ایجاد کتابخانه های عمومی در همه مناطق شهری، روستایی و بخش ها یک نیاز و ضرورت است.

وی اقدامات متنوع فرهنگی کتابخانه های عمومی در حوزه خانواده، کودکان و سایر اقشار مختلف را یادآور شد و گفت: کلیه اقدامات مجموعه کتابخانه ها نوعی سرمایه گذاری بلندمدت برای رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان به نیاز کتابخانه ها در حوزه مادی و معنوی برای اجرای فعالیت های مختلف نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ورود خیرین به حوزه ساخت، تجهیز و بهسازی کتابخانه های عمومی در استان گیلان مورد تاکید است.

این مسئول فرهنگی رایزنی های مختلف اداره کل کتابخانه های عمومی استان با مسئولین کشوری، استانی، خیرین و صاحبنظران درخصوص کتابخانه مرکزی رشت را یادآور شد و افزود: تلاش مجموعه کتابخانه های عمومی استان بر این پایه استوار است که کتابخانه مرکزی رشت باید در اولویت اقدامات فرهنگی استان قرار بگیرد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.