چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
۲۹ جمادی الثانی ۱۴۴۱
۱۱ سپتامبر ۲۰۱۹
شماره 5294

آمادگی آستارا برای پذیرش 15 هزار زائر خارجی

گیلان امروز- دبیر ستاد اربعین حسینی استان گیلان گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از 15 هزار نفر از زوار خارجی با عبور از مرز آستارا به جمع عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی ملحق شوند.

نادر عبدالله‌زاده در جلسه استانی ستاد اربعین این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از 15 هزار نفر از زوار خارجی با عبور از مرز آستارا به جمع عزاداران اباعبدالله حسین (ع) در همایش پیاده‌روی بزرگ اربعین ملحق شوند.

دبیر ستاد اربعین حسینی استان گیلان با بیان اینکه کمیته‌های هفت‌گانه ستاد اربعین حسینی شهرستان آستارا تشکیل و اعضای کمیته به وظایف خود واقف هستند، افزود: دستگاه‌های متولی و مستقر در مرز با شناسایی نقاط ضعف و قوت، آمادگی کامل جهت ارائه خدمات به زوار خارجی عتبات عالیات را داشته باشند.

امنیت زوار خارجی اربعین حسینی تأمین شود

فرماندار شهرستان آستارا نیز در جلسه استانی ستاد اربعین این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی استان، بخشی از توان، ظرفیت و امکانات خود را به مرز آستارا اختصاص دهند، چرا که مرز آستارا پیشانی نظام بوده و بخش اعظمی از زوار خارجی عتبات عالیات به واسطه این مرز وارد کشور می‌شوند.

حسن رستم‌زاد با بیان اینکه قطعی سیستم گذرنامه از نواقص پایانه مرزی است که سال گذشته با آن مواجه بودیم که هر یک ساعت اختلال در سیستم باعث تجمع و ترافیک زوار در ورودی مرز می‌شود، گفت: تجهیز سیستم‌های سخت‌افزاری در گیت‌ها انجام‌شده و امسال نباید حتی یک ساعت هم اختلال در سیستم گزارش شود.

وی مرزهای شلمچه، مهران، خسروی و چزابه را چهار نقطه برای خروج زوار خارجی اربعین حسینی از مرز کشور دانست و بیان کرد: دولت و شرکت‌های آذری از ما خواسته‌اند که امسال زوار آذری عتبات عالیات به جای خروج از مرز شلمچه به واسطه مرز مهران در کربلای معلی حضور داشته باشند.

فرماندار شهرستان آستارا در خطاب به نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان تصریح کرد: از دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان انتظار داریم نسبت به استقرار پزشک متخصص در موکب‌های پایانه مرزی و امام‌زادگان اقدام‌کرده و تعداد آمبولانس‌های اورژانس 115 را جهت ارائه خدمات به زوار افزایش دهد.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا خواستار تأمین امنیت زوار خارجی اربعین حسینی از مرز این شهرستان شد و گفت: از اداره‌کل گمرک بندر انزلی انتظار داریم در بحث کاپتاژ کردن خودروهای زوار خارجی عتبات عالیات به اداره‌کل گمرک شهرستان آستارا کمک کند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.