چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
۲۹ جمادی الثانی ۱۴۴۱
۱۱ سپتامبر ۲۰۱۹
شماره 5294

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در دیدار فرمانده و معاونان مرزبانی استان: مرزبانان همان پاسداران ارزش‌ها هستند


گیلان امروز- نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی را عامل عزت کشور دانست و گفت: پاسداران و مرزبانان در حقیقت از مرزهای کشور امام زمان(عج) حراست می‌کنند.

آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار فرمانده و معاونان مرزبانی استان گیلان با وی به ویژگی مرزداران در صحیفه سجادیه اشاره کرد و اظهار داشت: کسانی که از مرزهای جغرافیایی یک کشور حفاظت و حراست می‌کنند مستحق دعا کردن هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مرزبانی همان حفاظت از ارزش‌ها است بیان کرد: برای هر ملتی عقاید، خاک و مرزهای جغرافیایی یک کشور ارزش محسوب می‌شود لذا مرزبانان همان پاسداران ارزش‌ها هستند.

وی تفاوت مرزبانی در جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مرزبانان در جمهوری اسلامی ایران افرادی با تقوا، دیندار و پیرو مکتب پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند و از عقاید و ارزش‌های مردم ایران حراست می‌کنند.

امام جمعه رشت به اهمیت تربیت نیروهای سالم در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: مسئولان نیروهای مسلح بایستی درنظر داشته باشند که نیروهای مخلص و مومن تربیت کنند و در این راستا نظارت سازمانی بر نیروهای تحت امر اهمیت زیادی دارد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اعتقاد به آرمان‌های ملی و وفاداری به فرماندهی معظم کل قوا از ویژگی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است عنوان کرد: انسان مومن و معتقد زندگی خود را برای تحقق عقیده فدا می‌کند.

وی با اشاره به جوانان ولایت‌مدار و معتقد به آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی در نیروهای مسلح کشور گفت: یک تیپ از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نیروی نظامی رژیم جعلی صهیونیستی را نابود کند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با تأکید بر اینکه سربازان امانت جامعه نزد نیروهای نظامی هستند خاطرنشان کرد: از مسئولان نظامی کشور درخواست دارم که به تربیت درست سربازان توجه ویژه داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی ایران را عامل عزت کشور معرفی کرد و ابراز داشت: پاسداران و مرزبانان کشور بایستی توجه داشته باشند که کار آنها همان حراست و پاسداری از مرزهای کشور امام زمان(عج) است.

ملاک رهبران الهی نداشتن آسایش است

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: خداباوری تنها راهکار سلامت مدیران از انحراف های مالی، مدیریتی و سیاسی است.

به گزارش ایلنا ، آیت الله رسول فلاحتی در مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه قدس گیلان اظهار کرد: چراغی که تمام انبیای الهی فروزان کردند امام حسین(ع) با تقدیم جان خود این چراغ را به همه بشریت هدیه کرد.

وی، یکی از اموری که موجب پذیرش انسان در توحید می شود را باور و ایمان به خدا و قیامت عنوان کرد و افزود: بسیاری از انحراف هایی که در زندگی انسان اتفاق می افتد معلول نبود یا ضعف ایمان به خدا و قیامت است.

آیت الله فلاحتی، خودبینی انسان را مانع خداباوری دانست و تصریح کرد: اگر کسی در زندگی خداباور باشد آنجا که بین خواسته الهی و خواسته خود قرار گیرد، از خود می گذرد.

وی، بزرگ ترین ویژگی یاران امام حسین(ع) را خداباوری و قیامت باوری عنوان کرد و گفت: هر کسی دو ویژگی مذکور را در خود ایجاد کند تمام مشکلات زندگی اش برطرف می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خدای متعال به اهل دل بصیرت می دهد که اهل دنیا را بشناسد، خاطرنشان کرد: مومن جامعه و افراد را با نور خدا می بیند اما اسرار را برای کسی فاش نمی کند.

آیت الله فلاحتی، ایمان را باور به خدا و قیامت ذکر کرد و یادآور شد: تمام تکالیفی که انجام می دهیم برگرفته از ایمان است.

وی با اشاره به ۵ ویژگی و نشان مومن در فرمایش پیامبر(ص)، اظهار کرد: مومن کسی است که ورع دارد و در خلوت پرهیزکار است.

امام جمعه رشت اضافه کرد: مومن با عشق الهی گناهان را ترک می کند و واجبات را انجام می دهد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مومن در زمانی که مال و اموالی ندارد به نیازمندان کمک می کند، تصریح کرد: مومن در مصائبی که برای او پیش می آید تحمل خود را بالا می برد.

وی، یکی از ویژگی رهبران الهی را صبر عنوان کرد و گفت: رهبران الهی نباید رفاه طلب باشند و نخستین ملاک آنها این است که آسایش نداشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه مسئول در نظام دینی نباید رفاه طلب و آسایش طلب باشد، خاطرنشان کرد: مومن هنگام غضب باید بتواند جلوی خشم خود را در زندگی فردی و اجتماعی بگیرد.

آیت الله فلاحتی به پنجمین ویژگی مومن اشاره کرد و یادآور شد: همواره مومن صداقت را باید پیشه خود قرار دهد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.