چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
۱۹ ربیع الثانی ۱۴۴۱
۱۴ اوت ۲۰۱۹
شماره 5273

​ ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی آستارا مستقر می‌شود


گیلان امروز- مدیرکل گمرک شهرستان آستارا با بیان اینکه کدگمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا سال گذشته اخذ شده است، گفت: ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان طی دو هفته آینده مستقر می‌شود و اکنون در حال تدوین چارت سازمانی و تأمین نیرو برای آن هستیم.

به گزارش فارس ، رسول امیدی با اشاره به اینکه حدود 12 سازمان دولتی و حکومتی به‌صورت مستقیم در گمرک این شهرستان استقرار پیدا کرده‌اند، اظهار کرد: ساختمان گمرک آستارا یک ساختمان قدیمی بوده و به‌لحاظ زیرساخت‌های مرزی با کمبود مواجه است.

وی با بیان اینکه سازمان گمرکات جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه زیرساخت‌های مرزی گمرک این شهرستان اعتبار خوبی در نظر گرفته است، گفت: سال گذشته برای پروژه سامانه جامع گمرکات، 20 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده بود که این رقم به 23 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

مدیرکل گمرک آستارا با بیان اینکه کدگمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا سال گذشته اخذ شده است، افزود: ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان طی دو هفته آینده مستقر می‌شود و اکنون در حال تدوین چارت سازمانی و تأمین نیرو برای آن هستیم.

امیدی با اشاره به اینکه E-TIRبه‌صورت متمرکز با گمرک جمهوری آذربایجان در حال اجرا است، تصریح کرد: با اجرای این پروژه، بروکراسی اداری و کاغذبازی به حداقل رسیده و الکترونیکی شدن مبادلات از مرز منجر به افزایش سرعت‌عمل گمرک در حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی کالا است.

این مقام ‌مسؤول با اشاره به پیاده‌سازی دروازه مشترک تجاری بین گمرکات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بیان کرد: در صورت فراهم بودن زیرساخت‌های دروازه مشترک تجاری تبادل اطلاعات و دیتا بین گمرکات ایران و جمهوری آذربایجان به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.