پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸
۲۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹
شماره 5245

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در گیلان خبر داد: اجرای طرح هادی در ۱۸هزار روستای کشور


گیلان امروز- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور از اجرای طرح هادی در ۱۸هزار روستای کشور خبر داد.

محمد شاملو در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان، گفت: 17 استانداری تفاهمنامه منظومه روستایی را مبادله کردند و در هر استان تفاهمنامه 2 منظومه شروع شده است.

وی با بیان اینکه کار مطالعاتی 4 استان تمام شده است و طرح ها در شورای برنامه ریزی استان مصوب شده، افزود: در سطح کشور 4 هزار میلیارد تومان اعتبار برای حوزه عمران روستایی پیش بینی شده است که بخشی از آن به مناطق روستایی سانحه دیده شده اختصاص می یابد.

شاملو، ادامه داد: در ردیف ملی 730میلیارد تومان اعتبار ابلاغی داریم و پیش بینی می شود که از اعتبارات استانی هم 1200میلیارد تومان در اختیار ما قرار بگیرد.

وی اعتبار احیاء بافت های با ارزشرا 70میلیارد تومان ابلاغ شده عنوان کرد و گفت: مجموع اعتبارات 4هزار میلیارد تومان می شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشوراضافه کرد: برای منظومه های روستایی اعتبارات مطالعاتی 2 میلیارد تومان جهت تهیه طرح ها ابلاغ شده است.

وی همچنین از اجرای طرح هادی در 18هزار روستا در سطح کشور خبر داد و گفت: پیش بینی می شود درسال جاری 3 هزار و 500روستا پروژه های جدید طرح هادی را به اتمام برسانند.

وی به موضوع مناطق حادثه دیده سیل در سالجاری اشاره کرد و افزود: تیم های کارشناسی از دانشگاه تهران، پژوهشکده سوانح طبیعی، مشاورین ذی صلاح را بکار گرفتیم تا تمام روستاهای مختلف کشور که بیش از 1500 روستا سانحه دیده اند را مورد بررسی قرار دادند.

شاملو با بیان اینکه تعدادی از روستاها جابجایی کلی و 100روستا جابجایی موضوعی انجام گرفت، تصریح کرد: 160هزار واحد جهت بازسازی شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه اعتبار 70هزار واحدابلاغ شده است و بتدریج تسهیلات پرداخت می شود افزود: تسهیلات مسکن روستایی40میلیون تومان، مسکن شهری 50 میلیون تومان، 10میلیون تومان وام بلاعوض روستایی و 12میلیون تومان بلاعوض شهری، 15میلیون تومان وام معیشتی و 5میلیون بلاعوض برای مناطق سانحه دیده تخصیص داده خواهد شد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.