پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸
۲۱ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹
شماره 5245

سیاست دولت تمرکز بر افزایش تولید برنج در گیلان و مازندران است

گیلان امروز- معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت گفت: تمرکز بر افزایش تولید برنج در استان‌های گیلان و مازندران یکی از سیاست‌های دولت است.

عباس کشاورز در بازدید از مزارع برنج استان با بیان این مطلب و تصریح اینکه مزارع نسبت به سال گذشته از وضعیت خوبی برخوردارند، افزود: در این راستا طرحی جامع از سوی وزارت جهادکشاورزی تهیه شده که تنوع سازی ارقام، تکثیر ارقام، افزایش معنی دار بذر از جمله اجزای این طرح است.

وی با توصیه به کشاورزان خاطرنشان کرد: حتماً از بذرهای گواهی شده استفاده کنند و هزینه آن از سوی دولت پرداخت شده است.

کشاورز ادامه داد: تنوع ارقام محصول معرفی شده توسط مؤسسه تحقیقات برنج موجب شده در هر منطقه قادر باشیم ارقام مناسب را برای کشاورزان معرفی کنیم و آنان حق انتخاب داشته باشند.

وی تصریح کرد: کشاورزان باید به ارقام جدید محصول برنج توجه داشته باشند چراکه عملکرد و کیفیت بالاتری دارد ضمن آنکه بعد از برداشت برنج از زمین زراعی خود برای کشت دوم استفاده کنند.

معاون وزر جهاد کشاورزی با تصریح اینکه در تأمین کود مشکلی نداریم و به اندازه کافی کود در کشور موجود است، افزود: امسال باتوجه به تغییراتی که در وضعیت آب و هوایی و بارندگی‌ها ایجاد شده، ابتلاء به اپیدمی شدن بیماری‌ها را تشدید می‌کند و کشاورزان حتماً باید بیماری‌ها را در مزارع کنترل کنند.

وی یادآور شد: تمامی برگ‌های برنج تا هنگام برداشت می‌بایست سالم و عاری از هرگونه بیماری باشد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.