پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸
۶ شوال ۱۴۴۱
۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹
شماره 5245

دکتر نوبخت در جلسه کارگروه بررسی وضعیت پروژه‌های زباله‌سوز در شهر‌های شمالی کشور: مساله زباله‌ها، معضلی ملی است


گیلان امروز- دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه پیرامون مسئله پسماند در استانهای شمالی با سرپرست استانداری گیلان و استانداران گلستان و مازندران دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر محمد‌باقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه کارگروه وضعیت پروژه‌های زباله‌سوز در شهر‌های شمالی کشور اظهار داشت: با توجه به این که، از دیدگاه دولت هم مشکل زباله و زباله‌سوزها فقط منحصر به شمال کشور نیست، دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور خود را مسوول می‌دانند اهتمام لازم را در این زمینه داشته باشند.

دکتر نوبخت در ادامه اظهارات خود گفت: معضل زباله در شهر‌های شمالی به لحاظ گستره جغرافیایی و حجم جمعیتی که در آن مناطق زیست می‌کنند، اهمیت شایان توجهی دارد و تشکیل جلسه کارگروه در سازمان برنامه و بودجه کشور، بیانگر اهمیتی است که ما در عالی‌ترین سطح تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای آن موضوع قایل هستیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد که دکتر حمیدرضا عدل معاون فنی، امور زیر‌بنایی و تولیدی این سازمان و مجموعه تحت مدیریت ایشان هم از مسوولیت و هم از اختیار لازم و کافی برخوردار هستند و امیدوارم با در نظر‌گرفتن تمام ملاحظات زیست‌محیطی، سلامت مردم و امور رفاهی ساکنان و مسافرانی که به خطه شمال کشور سفر می‌کنند، مشکل زباله و زباله‌سوزها در این بخش از کشور به سرعت حل شود و به سامان و فرجام مناسبی برسد.

دکتر نوبخت در خاتمه سخن خود تأکید کرد که این سازمان به حل مشکل زباله در شمال کشور مقطعی و موقتی نمی‌نگرد و درصدد آن است که با نگاه و نگرش علمی و فنی، این موضوع را در اولویت های اصلی کار داشته باشد.

گزارش مذکور حاکی است که در این جلسه اعضای کارگروه پروژه‌های زباله‌سوز شهرهای شمالی بر تأمین اعتبار دستگاه‌های زباله‌سوز، تأکید کردند.

در این جلسه همچنین اعلام شد که در مورد اصلاح خرید تضمینی برق تولیدی حاصل از زباله سوزها و نیز تصفیه شیرابه زباله‌ها اقدام عاجل و سریع انجام پذیرد.

دکتر ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان ،علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و شهردار رشت نیز در این نشست با اشاره به وضعیت زباله در این استان ، خواستار رفع مشکل زباله و پرداختن جدی تر به مبحث زباله‌سوزها درگیلان شدند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.