چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
۲۱ ذیقعدهٔ ۱۴۴۱
۱۲ ژوئن ۲۰۱۹
شماره 5221

شکایت سپیدرودی‌ها از باشگاه‌های استقلال و فولاد و بلبلی

بخش ورزش- در حالی که باشگاه فولاد مدعی است بلبلی پدیده سپیدرود و کشف علی کریمی نیازی به رضایت‌نامه نداشته و با فولاد قرارداد بسته است باشگاه استقلال با او قرارداد بست. در هر صورت بلبلی با دو تیم قرارداد بسته، اول با فولاد و بعد با استقلال. اگر فولاد شکایت کند جنجالی در راه است و باید دید در این میان باشگاه سپیدرود چه نظری دارد و در نهایت حق با کدام است. در این میان، باشگاه فولاد قراردادی که با بلبلی امضا کرده را منتشر کرد و تاکید دارد بدلیل اینکه بلبلی قرارداد آماتور بسته بوده نیازی به رضایت‎نامه نبوده و بلبلی که قرار بود برای فسخ به رشت برود در پی پیشنهاد استقلال دیگر به تماس‌ها پاسخ نداده است.

حال اینکه استقلال با اخذ رضایت‌نامه از سپیدرود با بلبلی قرارداد بسته یا خیر مشخص نیست. باید دید در نهایت چه می‌گذرد. واکنش سپیدرود در نوع خود جالب خواهد بود.بلبلی ابتدا با فولاد و سپس با استقلال قرارداد بسته است. اگر فولاد شکایت کند استقلال با دردسر مواجه خواهد شد چرا که پیشتر پرسپولیس به خاطر عقد قرارداد با بازیکنی (طارمی) که تحت قرارداد تیم دیگری (ریزه اسپور) بود دو پنجره محروم شد. قانون چه می‌گوید؟ قرارداد بلبلی با فولاد بدلیل عدم فسخ او با سپیدرود قانونی بوده؟ آیا بلبلی به دلیل مذاکره و عقد قرارداد با دو تیم در کمتر از چند روز تخلف کرده؟

نکته جالب در قرارداد منتشر شده از جانب باشگاه فولاد این است که تاریخ عقد قرارداد این بازیکن با فولاد اشتباه درج شده و باید دید در این باره قانون چه می‌گوید. از سوی دیگر فولادی‌ها صراحتا عنوان کرده‌اند که با این بازیکن پیش از دریافت رضایت‌نامه از سپیدرود قرارداد بسته‌اند و همین موضوع نیز منجر به اعتراض سپیدرودی‌ها شده است. باید دید آیا باشگاه سپیدرود با کسب رضایت از سپیدرودی‌ها اقدام به عقد قرارداد با بلبلی کرده یا این باشگاه نیز به مانند فولاد با این بازیکن جوان قرارداد بسته است.

مدیران باشگاه سپیدرود پس از انتشار قرارداد محمد بلبلی با باشگاه‌های فولاد و استقلال مدعی شدند این بازیکن دو سال و نیم دیگر با این باشگاه قرارداد دارد و انعقاد قرارداد او با باشگاه‌های دیگر غیرقانونی است.

در همین زمینه هم کیومرث بیات (مالک باشگاه سپیدرود) در گفت‌و‌گو با تسنیم با اعلام اینکه باشگاه سپیدرود به صورت رسمی از باشگاه‌های استقلال و فولاد خوزستان و محمد بلبلی شکایت کرده است، گفت: ما در نامه‌مان به سازمان لیگ نوشته‌ایم که بلبلی ادعا دارد از باشگاه سپیدرود رضایت‌نامه دارد، ما هم درخواست کرده‌ایم این رضایت‌نامه به قوه قضائیه ارجاع داده شود تا تاریخ صدور آن مشخص شود.

وی در پاسخ به این پرسش که عکس‌هایی از لحظه انعقاد قرارداد این بازیکن با باشگاه استقلال منتشر شده است، گفت: من اصلاً در جریان نیستم. این بازیکن برای خودش راه می‌افتد و با این باشگاه و آن باشگاه قرارداد می‌بندد! قرارداد بستن که کاری ندارد. بلبلی الان می‌تواند با تراکتورسازی هم قرارداد ببندد، اما مهم این است که رضایت‌نامه بازیکن به تاریخ روز و با امضای مدیرعامل و مالک وقت صادر شود. وقتی سازمان لیگ سر و سامان نداشته باشد، بازیکن راه می‌افتد و برای خودش قرارداد می‌بندد! بلبلی باید خودش را برای محرومیت آماده کند.

«گفته می‌شود قرارداد این بازیکن با باشگاه سپیدرود به صورت حرفه‌ای نیست». بیات در واکنش به طرح این موضوع گفت: اصلاً چنین چیزی نیست. وقتی بازیکنی در لیگ برتر بازی می‌کند یعنی قراردادش حرفه‌ای است. کسانی که این داستان‌ها را سر هم می‌کنند اطلاعی از قانون ندارند.

بیات در پاسخ به این پرسش که آیا از باشگاه استقلال برای دریافت قرارداد بلبلی با او تماسی گرفته شده است یا خیر، گفت: روز دوشنبه یکیاز اعضای هیئت مدیره این باشگاه با من تماس گرفت. من هم گفتم 800 میلیون به حساب باشگاه سپیدرود واریز کنید تا رضایت‌نامه را صادر کنم.مدیران باشگاه استقلال به من گفتند 250 میلیون می‌دهیم و رضایت‌نامه را صادر کنید، اما گفتم فقط 800 میلیون! ما با این پول بدهی‌های باشگاه سپیدرود را می‌دهیم. اگر قرار باشد بازیکن راه بیفتد و برای خودش قرارداد ببندد دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

مالک باشگاه سپیدرود در خصوص اینکه گفته می‌شود بندی در قرارداد بلبلی وجود دارد که در صورت جدایی علی کریمی او هم می‌تواند قراردادش را فسخ کند؟ یادآور شد: خیر، چنین بندی در قرارداد او وجود ندارد. این بند فقط در قرارداد پیام صادقیان و نورمحمدی بود. بلبلی زمانی که با ما قرارداد بست سابقه یک دقیقه بازی در لیگ برتر را نداشت. او اصلاً آن زمان در حدی نبود که از این بندها در قراردادش باشد!

اولین نفری باشید که نظر میدهید.