چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
۲۲ محرم ۱۴۴۱
۱۲ ژوئن ۲۰۱۹
شماره 5221

گیلان از استان های پرمصرف خون

گیلان امروز- مدیرکل انتقال خون استان گیلان گفت: گیلان جزء 3 استان سالمند و از استان های پرمصرف خون است.

احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا –منطقه گیلان، با بیان اینکه فلسفه وجودی انتقال خون با اهداکنندگان است افزود: استان گیلان جزء 3 استان سالمند و از استان های پرمصرف خون است.

وی با بیان اینکه در استان 4 سانتر فعال جراحی قلب داریم افزود: یک جراحی قلب به 4 واحد خون نیاز دارد و انجام این پروسه ممکن نیست مگر باکمک اهدا کنندگان.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه6 نفر از مدافعان حرم گیلان از اهداکنندگان خون استان بودند ادامه داد: این امر نشان می دهد که مشکلات بیماران برای مردم همیشه در صحنه گیلان از قابل اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه گیلان 7درصد جمعیت تالاسمی را دارد افزود: مجهزترین سامانه اهدا خون در مرکز استان راه اندازی شد تا به اهدا کنندگان نزدیکتر شویم.

مرادی در ادامه از دریافت اتوبوس رایگان از منطقه آزاد خوزستان به گیلان خبر داد و گفت: 82هزار واحد تحت پوشش اهدا کننده خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلاندرخصوص پالایشگاه خون خاطرنشان کرد : زمین جهت احداث پالایشگاه خریداری شده است و درحال پیگیری است.

مرادی با بیان اینکه بیماری فاویسم یکی از دغدغه های استان گیلان است افزود: پتانسیل استان گیلان بالاست و اگر مردم به عنوان بسیج همگانی به اهداء خون کمک کنند مشکلات این استان حل خواهد شد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.