چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
۲۲ محرم ۱۴۴۱
۱۲ ژوئن ۲۰۱۹
شماره 5221

افتتاح نمایشگاه «سربرگ و پاکت نامه های سلاطین قاجار» در رشت

گیلان امروز- به مناسبت هفته جهانی آرشیو نمایشگاه سربرگ و پاکت نامه های سلاطین ایران در دوره قاجار در محل نمایشگاه دائمی اسناد ملی استان در رشت برگزار شد.

به گزارش ایسنا ، به مناسبت هفته جهانی آرشیو نمایشگاه سربرگ و پاکت نامه های سلاطین ایران در دوره قاجار به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان در محل نمایشگاه دائمی اسناد ملی استان در رشت برگزار شد.

ژاله حساس خواه، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه، 19 خرداد را مصادف با روز جهانی آرشیو دانست و اظهار کرد: هر مجموعه می تواند یک آرشیو باشد لذا به مناسبت روز جهانی آرشیو، موضوع سربرگ و پاکت نامه های تاریخی را از مجوعه مهران اشراقی، مجموعه دار گیلانی انتخاب کردیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مذکور شامل 71 قطعه سربرگ و پاکت نامه های مربوط به سلاطین دوره قاجار است، خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند به مدت سه روز از 21 لغایت 23 خردادماه از ساعت 9 صبح الی 8 شب از این نمایشگاه بازدید کنند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان نمایشگاه سربرگ و پاکت نامه های سلاطین ایران در دوره قاجار را پنجمین نمایشگاهی دانست که در نمایشگاه دائمی اسناد ملی گیلان برگزار شده و گفت: بی تردید ارائه اسناد ملی و میراث مکتوب موجب آشنایی جامعه با هویت و گذشته خود می شود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.