چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
۶ شوال ۱۴۴۱
۱۵ مهٔ ۲۰۱۹
شماره 5202

جلسه با تاج هم تأثیرگذار نبود تداوم ابهام درباره حضور داماش در فینال جام حذفی


بخش ورزش- مسئولان باشگاه داماش گیلانیان با وجود برگزاری نشستی با مهدی تاج،‌ هنوز تصمیمی درباره حضور تیم‌شان در فینال جام حذفی نگرفته‌اند.

به گزارش تسنیم،‌ باشگاه داماش گیلانیان پس از اتفاقات و حاشیه‌های دیدار پلی‌آف لیگ دسته دوم در اعتراض به داوری این دیدار اعلام کرد در فینال جام حذفی شرکت نخواهد کرد. پس از آن، این باشگاه در نامه‌ای به مهدی تاج خواستار رسیدگی رئیس فدراسیون فوتبال به اتفاقات دیدار با نیروی زمینی شد و در همین راستا هم قرار شد جلسه‌ای بین مهدی تاج و مدیران باشگاه داماش برگزار شود.

بر همین اساس، در چند روز گذشته نشستی بین مدیران باشگاه داماش و مهدی تاج برگزار شده است و در این نشست رئیس فدراسیون فوتبال قول پیگیری اتفاقات دیدار تیم‌های داماش و نیروی زمینی را به مسئولان باشگاه گیلانی داده است، اما بازهم پس از این جلسه مدیران باشگاه داماش به پاسخ روشنی درباره آینده تیم‌شان نرسیده‌اند.

این اتفاقات در حالی رخ داد که تمرینات تیم داماش پس از پایان لیگ دسته دوم به طور کامل تعطیل شده است و بسیاری از بازیکنان این تیم به شهرهای خود بازگشته‌اند. همین موضوع و عدم دریافت جواب روشن درباره سرنوشت بازی پلی‌آف لیگ دسته دوم، باعث شده است تردید مسئولان داماش برای حضور در فینال جام حذفی بیشتر شود. در هر صورت با توجه به اهمیت دیدار فینال جام حذفی باید دید در نهایت چه تصمیمی برای این بازی گرفته خواهد شد.

دیدار فینال جام حذفی فوتبال 12 خردادماه بین تیم‌ داماش گیلانیان و برنده دیدار سپاهان - پرسپولیس برگزار خواهد شد.

رکوردهایی برای شکسته شدن در هفته آخر لیگ

بخش ورزش- فصل هجدهم لیگ برتر فوتبال هم به هفته پایانی رسیده است و تیم‌ها تنها یک بازی دیگر فرصت دارند تا عملکرد خودشان را در این دوره از رقابت‌ها به بهترین شکل ممکن به ثبت برسانند. علاوه بر جایگاه تیم‌ها در جدول، آمار و ارقام دیگری هم هستند که اهمیت دارند و تکلیف برخی از آنها هنوز روشن نشده است.

آقای گل

کی‌روش استنلی در هفته بیست و نهم موفق به گلزنی نشد ولی پریرا و علیپور به گل رسیدند تا فاصله‌شان با او به حداقل برسد. استنلی ۱۵ و علیپور و پریرا ۱۴ گله هستند و می‌توانند تهدیدی برای جایگاه او به حساب بیایند. نفر بعدی این فهرست استوکس ۱۱ گله است که فاصله زیادی با رقبا دارد.

آقای پاس گل

مهندس این فصل لیگ تا اینجای کار محمد کریمی، پدیده جوان سپاهان است که اولین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند. او با ۸پاس گل از مومنی پیکان و قاسمی‌نژاد پدیده 2 پاس گل بیشتر داده و از حاشیه نسبتاً امنی برخوردار است. باید دید این عنوان در هفته آخر جابجا می‌شود یا نه.

بیشترین کلین‌شیت

بیرانوند با ۱۵ کلین شیت در ۲۳ بازی بهترین آمار را در این فصل به نام خود به ثبت رسانده و دیگر جایگاهش از او پس گرفته نخواهد شد چرا که نزدیک‌ترین رقیبش محسن فروزان است که محرومیت انضباطی دارد و پس از او پیام نیازمند ۱۳ کلین شیت داشته که در نهایت می‌تواند به 14 افزایش پیدا کند.

بهترین خط حمله

سپاهان با ۴۴ گل زده بهترین آمار را دارد و ۴ گل بیشتر از تراکتورسازی که دومین تیم از این نظر است دارد و بعید است در این دیدار آمار فوق جابجا شود.

بهترین خط دفاع

استقلال با ۱۲ گل خورده آماری بهتر از پرسپولیس با ۱۴ و پدیده با ۱۵ گل خورده دارد و باید دید سپیدرود قعر جدولی می‌تواند این آمار ار از چنگ آبی‌پوشان در بیاورد یا نه.

بیشترین برد

پرسپولیس، استقلال و پدیده با ۱۵ برد بهترین آمار را دارند، حتی بهتر از سپاهان و تراکتور با ۱۴ برد و باید دید این آمار در هفته بعد به چه شکل خواهد بود.

کمترین باخت

پرسپولیس تا اینجا تنها یک بار شکست را محتمل شده و آنهم مربوط به بازی با فولاد خوزستان است. سپاهان ۲ بار باخته و در نهایت یا این عنوان به تنهایی به پرسپولیس می‌رسد یا به طور مشترک با سپاهان آن را کسب می‌کنند.

بهترین تفاضل

استقلال با تفاضل ۲۶+ بهتر از سپاهان ۲۴+ بهترین تفاضل گل را تا اینجا دارد و تفاضل پرسپولیس ۲۱+ است. این گزینه‌هم ممکن است در هفته پایانی با توجه به نتایج تغییراتی داشته باشد.

ضعیف‌ترین خط حمله

نفت مسجد سلیمان در ۲۹ بازی تنها ۱۴ بار موفق به گلزنی شده است و بدترین خط حمله بعد از آنها ماشین‌سازی با ۱۸ گل زده است و بعید به نظر می‌رسد این عنوان از دست نفتی‌ها خارج شود.

ضعیف‌ترین خط دفاع

سپیدرود رشت که یکی از تیم‌های در حال سقوط است در ۲۹ بازی ۵۱ گل خورده است که ۶ گل بیشتر از استقلال خوزستانِ سقوط کرده است و این مورد هم احتمال تغییرش کم است.

کمترین تعداد برد

نفت مسجد سلیمان، سپیدرود و استقلال خوزستان هر کدام تنها ۳ برد در کارنامه خود تا اینجا به ثبت رساندند و باید دید هیچکدام از آنها قادر به افزایش این آمار در هفته پایانی هستند یا نه.

بیشترین تعداد باخت

استقلال خوزستان با ۱۷ شکست و ۲ باخت بیشتر از سپیدرود این آمار را به طور قطعی به خودش اختصاص داده و تغییر نمی‌کند.

بدترین تفاضل گل

سپیدرود با آمار ۲۸- تفاضل گل حتی ضعیف‌تر از استقلال خوزستان با ۲۶- عمل کرده است و این مورد شاید در هفته آخر تغییر کند.

کمترین کلین شیت

محمدرضا اخباری در ۴ بازی که وارد زمین شده هیچ کلین شیتی نداشته است ولی اگر تعداد گل‌های خورده را تقسیم بر دقایق بازی کنیم کوروش ملکی با خوردن یک گل در هر 49 دقیقه رکورددار است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.