چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ذیحجهٔ ۱۴۴۰
۱۵ مهٔ ۲۰۱۹
شماره 5202

گیلان سومین استان کشور در توسعه گلخانه‌ها

گیلان امروز- مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان گفت: گیلان رتبه سوم کشور در توسعه گلخانه ها را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا منوچهر پارسافر از اجرای طرح توسعه گلخانه ها در گیلان خبرداد و گفت: این امر با هدف افزایش تولید و ضریب امنیت غذایی، مصرف بهینه آب و ارتقای بهره‌وری آب، افزایش صادرات در جهت مثبت کردن تراز تجاری در بخش کشاورزی و اشتغال پایدار در حال انجام است.

ویبا بیان اینکه در سال گذشته بالغ بر ۵۶ هکتار بر سطح توسعه گلخانه های استان افزوده شده که در حال احداث و بهره برداری هستند، افزود:این امر استان گیلان را در رتبه سوم در کشور از لحاظ توسعه گلخانه ها در سال ۹۷ قرار داده است .

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد: تعداد طرح های معرفی شده به بانک کشاورزی و سایر بانکها بالغ بر ۱۱۰ طرح با سطح زیر کشت ۲۰۲ هکتار تا پایان سال ۹۷ بوده است .

وی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ابلاغی از سوی دفتر وزارتی در سال ۹۸ در برنامه ششم توسعه ۸ هکتار سطح توسعه گلخانه ها در استان است که با توجه به تمهیدات لازم در اعطای تسهیلات به احداث گلخانه در استان این روند رو به افزایش خواهد بود.

پارسافر گفت: متقاضیان پس از اخذ پروانه تأسیس از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در سامانه سیتا جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کنند تا پس از بررسی به بانک عامل جهت اخذ تسهیلات معرفی شوند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.