دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
۱۳ شوال ۱۴۴۰
۱۵ آوریل ۲۰۱۹
شماره 5178

روز متفاوت دو چهره در بازی با سپیدرود

بخش ورزش- بازی سپیدرود و تراکتورسازی دو چهره ویژه داشت. نقش اول این بازی بی‌گمان محسن فروزان بود. دروازه‌بان تراکتورسازی پس از چند نمایش خوب و کلین‌شیت‌های پیاپی، در مصاحبه قبل از بازی خیال هواداران تیم را از بابت دروازه راحت کرده بود اما درست در دقیقه ۲ بازی با اشتباه فاحش او و پاسش به مهرداد بایرامی دروازه تراکتورسازی باز شد.

چند دقیقه بعد و در حالی که تراکتورسازی به گل مساوی دست پیدا کرده بود، فروزان روی ضربه دیدنی فردوسی فقط نظاره‌گر باز شدن دروازه‌اش بود و در نهایت روی گل سوم سپیدرود هم واکنش عجیب و نامشخص او باعث شد تا میزبان روی ریباند به گل سوم برسد.

مهرداد بایرامی مهاجم سابق تراکتورسازی هم در این بازی نمایش خوبی داشت. او قدر پاس خوب فروزان را دانست و در دقیقه ۲ توپ را از بین پاهای او وارد دروازه تراکتور کرد و روی گل سوم هم حضوری به موقع در محوطه جریمه داشت و بعد از اشتباه فروزان، دروازه او را در ریباند باز کرد.

درخشش ستاره ای جدید در آسمان شهر باران؛ بایرامی مرد اول دیدار با تراکتورسازی

مهرداد بایرامی با درخشش در دیدار حساس سپیدرود و تراکتورسازی مرد اول میدان لقب گرفت.

جنگ سپیدرودی ها و تراکتورسازان بر سر سه امتیاز و تلاش یکی برای بقا و یکی دیگر برای قهرمانی بیش از پیش این دیدار را حساس کرده بود. خوش بین ترین هوادار سپیدرودی هم فکر نمی کرد که سرخپوشان شمالی با کسب سه امتیاز از این دیدار خارج شوند.

مهرداد بایرامی با درخشش در ترکیب شمالی ها رویای لیکنز و یارانش برای کسب جام بر هم ریخت. بایرامی در این دیدار فوق العاده ظاهر شد او در این بازی دو بار دروازه فروزان را باز کرد و چهار شوت به سمت دروازه شلیک کرد که سه شوت او در چارچوب بود. همچنین موفق مدفق شد سه بار در طول بازی توپ بازیکنان تراکتورسازی را قطع کند.

خاطره تکراری فروزان از رشت؛ مقصر همیشگی

بعد از دیدار تراکتورسازی و سپیدرورد که با نتیجه عجیب به پایان رسید محسن فروزان از تیمش کنار گذاشته شد. بررسی این بازی نشان می‌دهد که کل تیم تراکتورسازی در این بازی کمتر از حد خودشان ظاهر شدند و با اشتباهات بزرگ بدترین نتیجه را در حساس‌ترین برهه فصل بدست آوردند اما در نهایت همه چیز به نام فروزان ختم شد. بازیکنی که در کل خاطره خوبی از بازی مقابل تیم شهرش ندارد.

سفر به رشت و قرارگرفتن مقابل تیم سپیدرود همیشه برای او با جنجال همراه بوده است. بازی پارس جنوبی و سپیدرود رشت فصل گذشته در زمانی تقریبا مشابه برگزار شد.

پارس جنوبی در روزهای خوبش قرارداشت. تیم تارتار در ۹ هفته پایانی فصل فقط یک باخت را تجربه کرد و آن هم مقابل سپیدرود بود. شاگردان علی کریمی با تک گل عماد میرجوان موفق شدند شانس‌شان را برای بقا بیشتر کنند.

گلی که بعد از آن هم انتقادات زیادی به محسن فروزان وارد شد. او در آن صحنه به جای اینکه توپ را با دست بگیرد، قصد داشت با آن را دور کند اما توپ از بالای پایش وارد دروازه شد.

البته فقط بقای سپیدرورد برای فروزان مشکل‌آفرین نشده. آنها در سال صعودشان هم این دروازه‌بان را دچار دردسر کردند. دروازه بان تیم خونه به خونه بعد از باخت ۳ بر یک مقابل سپیدرود که اولین باخت آنها در آن فصل بود و در هفته پنجم رقم خورد از تیم کنار گذاشته شد.

اگرچه درگیری او در این بازی به عنوان یکی از دلایل فسخ قراردادش مطرح شد اما بعدها مشخص شد که منشوری شدنش هم در این فسخ نقش داشته است.

پیروزی ندارها برابر داراها

در هفته بیست و پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر تیم های تراکتورسازی و سپیدرود که به نوعی تیم های دارا و ندار ایران هستند به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم ندارها( سپیدرود) برابر تراکتورسازی به برتری رسید.

به گزارش ایرنا، در این دیدار بازیکنان سپیدرود یک بازی هجومی و با انگیزه را انجام دادند اما شاید بیشترین چیزی که در این دیدار به چشم آمد، اشتباهات محرز محسن فروزان دروازبان تیم تراکتورسازی تبریز در به ثمر رسیدن گل اول و همچنین گل سوم سپیدرود بود.

محسن فروزان که در چند دیدار اخیر تراکتورسازی دروازه خود را بسته نگهداشته بود و سودای شکستن رکورد سیدحسین حسینی دروازبان جوان استقلال را در سر داشت، به طور حتم این تصور را داشت که مقابل تیم انتهای جدولی سپیدرود نیز می تواند دروازه خود را بسته نگه دارد تا بتواند به رکورد حسینی نزدیکتر شود.

با وجود این اشتباهات ، دروازبان تراکتورسازی چند عکس العمل خوب نیز داشت و مانع از به ثمر رسیدن گل های بیشتر از سوی سپیدرود رشت شد به خصوص در دقایق پایانی یک واکنش جالب این دروازبان باعث شد تا سپیدرود به گل چهارم خود دست نیابد.

شاید اکثر کارشناسان و فوتبال دوستان نیز قبل از بازی رای به پیروزی راحت تیم تراکتورسازی در این میدان می دادند و به طور حتم همگان بر این باور بودند که تیم تراکتورسازی با غلبه آسان بر سپیدرود یک گام به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر نزدیکتر می شود.

اما تیم سپیدرود با برتری در این دیدار تمامی معادلات را به هم زد و شرایط تیم ها را در صدر جدول و در انتهای جدول جذاب تر کرد و هم اینک رقابت برای کسب قهرمانی و همچنین کسب سهمبه آسیا در صدر جدول جذاب تر شده و رقابت برای فرار از سقوط نیز در انتهای جدول سخت تر و پیچیده تر شده است.

بازیکنان سپیدرود در این دیدار فراتر از انتظار ظاهر شدند و توانستند تیم پرمهره و پر امکانات تراکتورسازی را با نتیجه جالب سه بر یک شکست دهند تا علاوه بر اینکه این تیم تبریزی را تا حدی از قهرمانی دور نگهدارد، خود نیز امیدوارانه رقابت های لیگ برتر را ادامه و شانس ماندن خود را در مسابقات فصل جاری افزایش دهد.

بازیکنان سپیدرود در دیدار برابر تراکتورسازی سه بار دروازه این تیم را گشودند تا پس از چند بازی که تیم تبریزی دروازه خود را بسته نگهداشته بود، به یکباره در یک بازی سه گل دریافت کند که به طور حتم این شکست باعث می شود تا تراکتورسازی با احتیاط بیشتری در پنج بازی باقی مانده وارد زمین شود.

البته سرخپوشان رشتی به جز به ثمر رساندن سه گل، چند موقعیت مناسب گلزنی دیگر نیز داشتند و از طرف دیگر به خوبی توانستند مهره های ارزشمند و میلیاردی تیم تراکتورسازی تبریز را مهار کنند و فقط یک بار مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی و کاپیتان تیم تراکتورسازی موفق به گشودن دروازه تیم سپیدرود شد.

به جز این مورد ، سپیدرودی ها در سایر موارد بسیار توانمند ظاهر شدند و به خوبی توانستند مهره های کارساز داخلی و خارجی تیم تراکتورسازی را از کار بیاندازند و این مهره های کلیدی را مهار کنند که به طور حتم در این امر، نقش کادر فنی و همچنین حمایت تماشاگران تاثیر بسزایی داشت.

به هرحال تیم فوتبال سپیدرود رشت در دیدار برابر تراکتورسازی با یک بازی زیبا و تماشاگرپسند به برتری رسید و از همان شروع مسابقه این تیم برای کسب پیروزی پا به میدان گذاشت و سرانجام توانست سه امتیاز حساس این بازی را تصاحب کند تا شانس ماندن خود را در لیگ برتر افزایش دهد.

البته این پیروزی ارزشمند در ابعاد دیگر هم قابل تحلیل و بررسی است چون تیم سپیدرود که از ابتدای فصل با مشکلات فراوان مالی و مدیریتی مواجه بوده و هم اینک نیز شرایط بسیار بد مالی را سپری می کند، در مقابل تیمی قرار گرفت که می توان از آن به عنوان پولدارترین و پر امکانات ترین تیم لیگ برتری نام برد.

پیروزی تیم سپیدرود نیز باعث شد تا دوباره این تفکر در ذهن ما خطور کند که همه چیز پول نیست و گرچه پول در اکثر اوقات حلال مشکلات است اما گاهی اوقات پول همه چیز نیست و می توان با مشکلات مالی فراوان نیز خوب بازی کرد ، خوب جنگید و به برتری رسید.

به طور حتم سپیدرود با این پیروزی با روحیه بهتر در پنج بازی خود به میدان خواهد رفت و اگر بتواند همانند دیدار با تراکتورسازی در بازی های باقی مانده حضور یابد، شانس این تیم برای ماندن در لیگ برتر افزایش خواهد یافت.

اما از طرف دیگر تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که با این شکست از صدر جدول فاصله گرفت و شانس خود را برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر کمرنگ می بیند، منتظر توقف پیروزی برابر سایپا است تا با برتری برابر این تیم در بازی رو در رو ، همچنان امیدوار به قهرمانی در رقابت های فصل جاری لیگ برتر باشد.

به هرحال باید منتظر ماند و مشاهده کرد که این پیروزی سپیدرود رشت چه پیامدهایی دارد و آیا برتری ندارها باعث ماندن سرخ پوشان رشتی در لیگ برتر خواهد شد.

با توجه به انجام سایر بازی ها و در جدول رده بندی، تیم تراکتورسازی تبریز با این شکست همچنان ۴۹ امتیازی باقی ماند و گرچه در مکان دوم جدول است اما فاصله سایر تیم ها با سرخپوشان تبریزی کم شده و از طرف دیگر اگر پرسولیس در دیدار خود برابر سایپا به برتری برسد، فاصله اش را با این تیم بیشتر می کند.

از طرف دیگر تیم فوتبال سپیدرود رشت با پیروزی ارزشمند برابر تراکتورسازی تبریز ۱۸ امتیازی شد و گرچه در همان مکان پانزدهم جدول باقی ماند اما فاصله اش را با تیم نفت مسجد سلیمان که در مکان چهاردهم قرار دارد، به یک امتیاز کاهش داده تا شانس سرخپوشان رشتی برای سبقت از این تیم و ماندن در لیگ برتر افزایش یابد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.