پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
۵ جمادی الثانی ۱۴۴۲
۱۴ مارس ۲۰۱۹
شماره 5165

دبیر شورای عالی امنیت ملی: سال ۹۸ را سال مایوس‌‌سازی دشمن قرار می‌‌دهیم


بخش سیاسی- دبیر شورای عالی امنیّت ملّی تاکید کرد: روابط امروز ایران با عراق ثمره مقاومت و همپیمانی راهبردی و اینستکس اروپایی‌‌ها مثالی از جوی باریک و کم‌‌ثمر است.

به گزارش ایلنا، امیر دریابان علی شمخانی صبح دیروز در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای بدر و خیبر و شهدای شمال غرب کشور گفت: خطه آذربایجان همواره پیشتاز دفاع از انقلاب و نظام بوده و در این‌ مسیر مقدس هزاران شهید و جانباز تقدیم کرده است.

وی با اشاره به جایگاه ارزشمند و والای خانواده‌‌‌های شهیدان که با صبر و مجاهدت مستمر از ارمان الهی عزیزان خود پاسداری و صیانت کرده‌‌‌اند، اظهار داشت: منشاء اصلی قدرت جمهوری اسلامی ایران فرهنگ مقاومت و شهادت است و از این‌‌‌رو، مبانی و مظاهر این فرهنگ نورانی بیش از هر موضوع دیگری در معرض تهاجم و تخریب دشمنان قرار دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی جنگ اقتصادی و روانی دشمن را که با شدت و گستردگی بی‌‌سابقه‌‌ای در جریان است، ابزاری برای دلسرد کردن جامعه از تداوم مقاومت و پذیرش مسیر تسلیم و ذلت برشمرد و تصریح کرد: پیروزی بدون مقاومت و تلاش حاصل نمی‌‌‌شود و با برنامه‌‌ریزی‌‌های صورت گرفته و تفکر انقلابی سال ۹۸ را سال مایوس‌‌سازی دشمن قرار می‌‌دهیم.

شمخانی سال آینده را سال پیروزی‌‌‌های جدید در داخل برای حل مشکلات مردم و در منطقه برای تقویت و توسعه پیروزی محور مقاومت و آغازی مقتدرانه برای گام دوم انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مقابله با بی‌‌ثبات‌‌‌سازان و مخالفان استقلال کشور موجب شکوفایی ظرفیت‌‌‌ها و استعدادها می‌‌شود و این دریای بی‌‌کران به طور قطع جوی باریک وابسته شدن به قدرت‌‌‌ها و چشم امید داشتن به دشمن را درمی‌‌نوردد.

وی با اشاره به افق بلند انقلاب اسلامی که اکتفاء به حداقل‌ها در آن جایی ندارد، ابراز داشت: روابط امروز ایران با عراق ثمره مقاومت و همپیمانی راهبردی و اینستکس اروپایی‌‌ها مثالی از جوی باریک و کم‌‌ثمر است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تبیین شرایط امروز منطقه و مواجه شدن رژیم صهیونیستی با ناکامی‌‌‌های مستمر ابراز داشت: رژیمی که به دنبال تسلط از نیل تا فرات بود، امروز در مرزهای بی‌‌‌اعتبار خودش محصور شده و سردمداران آن از ترس موشک‌های مقاومت خواب آرام ندارند.

شمخانی ادامه داد: تجلیل از شهدای گرانقدری مانند عباس بابایی، آبشناسان، ردانی‌‌پور، کاوه و باکری نباید ظاهری و نمادین باشد، بلکه آنها الگوی ما در تداوم بخشیدن به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی هستند که از اسلام و انقلاب و نظام دفاع کردند تا ایران آزاد و مستقل بماند و ایرانی با افتخار و سربلندی زندگی کند.

وی با اشاره به اقتدار بر آمده از تفکر انقلابی که موجب ایجاد ظرفیت بازدارندگی قابل اتکا برای کشور شده است، بیان کرد: تفکر انقلابی، هرگز خود را محدود به امکانات موجود یا تامین نیاز از خارج نمی‌‌‌داند و همواره به دنبال ایجاد الگوهای موفق با اتکا به جوانان و تجربه بزرگان کشور است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: تمامی تحرکات بیگانگان و برخی کشورهای شرور در منطقه غرب آسیا به ویژه اقدامات غیرعادی برخی کشورهای منطقه که سابقه سیاه آنها در حمایت از جریان‌های تروریستی اثبات شده است را تحت رصد دائمی داریم.

شمخانی هشدار داد: برخی کشورهای منطقه با صرف دلارهای نفتی اجرای پروژه‌‌های مشکوک هسته‌‌ای را در دستورکار قرار داده‌‌اند که این اقدامات می‌‌‌تواند منطقه بلکه جهان را با خطر و بحرانی بدتر از خطر تروریست‌‌های تکفیری و داعش مواجه کند.

وی اضافه کرد: بدون شک شکل‌‌‌گیری تهدیدات جدیدی از این دست ما را ناگزیر خواهد کرد که بر اساس ماهیت و جغرافیای جدید تهدیدات، راهبرد خود را تنظیم و نیازهای کشور و نیروهای مسلح را در چارچوب آن پیش‌‌بینی و اجرا کنیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اقدامات مهمی که باید در گام دوم انقلاب به منصه ظهور برسد، یادآور شد: دهه پنجم انقلاب، دهه عبور از مشکلات تصنعی ایجاد شده و ایام پیروزی قاطع و بزرگ ملت رشید ایران و جبهه قدرتمند مقاومت خواهد بود.

شمخانی ادامه داد: سال ۹۸ سال استمرار تفکر انقلابی در داخل و بروز و جلوه آن در مواجهه پیروزمندانه با دشمنان خارجی خواهد بود.

وی افزود: هر چند با غلوگویی به شدت مخالفم ولی واژه‌‌ای در وصف شهیدان مهدی و حمید باکری ندارم که بگویم.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.