پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
۱۵ ربیع الاول ۱۴۴۲
۱۴ مارس ۲۰۱۹
شماره 5165

بودجه شورای شهر رشت کاهش یافت

گیلان امروز- در هشتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد: مبلغ یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان به شورای شهر رشت برای سال ۹۸ اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت صبح دیروز در هشتاد و پنجمین جلسه این شورا با اشاره به سالروز فرمان امام راحل مبنی بر تأسیس بنیاد شهید اظهار داشت: در این راستا سالروز بزرگداشت مقام شهدا را به تمام خانواده‌های معزز شهدا و ملت ایران تبریک عرض می‌کنم.

سیدامیرحسین علوی با اشاره به روزهای پایانی سال 97 و سفر مسافران به گیلان ابراز داشت: شهرستان رشت یکی از مقاصد گردشگران نوروزی بوده و هرساله شهرداری رشت با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی برای پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه رؤسای کمیسیون‌ها در شورای اسلامی شهر رشت موضوع مرتبط با آماده‌سازی شهر رشت برای پذیرایی از مهمانان نورزی را پیگیری می‌کنند افزود: فعالیت‌ها و اقدامات پاک‌سازی و زیباسازی شهر رشت اکنون در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌ها و اقدامات پاک‌سازی و زیباسازی شهر رشت در حال انجام است اما برخی حوزه‌ها به دلیل کمبود منابع و امکانات لازم از این بابت با مشکل روبه‌رو هستند گفت: این مشکلات برازنده شهر رشت نیست و شورای اسلامی شهر رشت این موضوع را به شکل جدی پیگیری می‌کند.

علوی با تأکید بر مساله لکه‌گیری آسفالت معابر و خیابان‌های اصلی شهر رشت در این ایام ابراز داشت: اقدامات لکه‌گیری آسفالت شهری هم در حال انجام است اما باید سرعت عملیاتی لازم در این برنامه و اقدام وجود داشته باشد و لکه‌گیری‌ها و مشکلات پیرامون آسفالت شهری سریع‌تر انجام شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تشکر از زحمات اعضای شورای اسلامی شهر رشت در راستای پیگیری موضوعات مختلف و آماده‌سازی شهر برای نوروز 98 گفت: تذکرات در راستای پرداخت حقوق و مطالبات عقب افتاده کارگران را نیز همیشه در اولویت قرار دادیم و این موضوع را متذکر شدیم.

علوی به لغو جلسه قبلی شورای اسلامی شهر رشت اشاره کرد و پیرامون آن موضوع گفت: بنده به دلیل مشکلات و مسائل کاری رشت نبودم و همینطور غیبت تعدادی از اعضای شورا نیز موجه و به دلیل برخی مسائل بود و همه آنان از قبل اطلاع داده بودند.

وی با اشاره به اینکه مبلغ بودجه 98 شورای اسلامی شهر رشت کاهش یافته است ابراز داشت: مبلغ یک میلیارد و 150 میلیون تومان به شورای اسلامی شهر رشت برای سال 98 اختصاص یافته است و باید هزینه‌هایمان را در این مسیر قرار دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به لایحه بودجه ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: این لایحه نیز برای بررسی به تمام کمیسیون‌های پنج‌گانه ابلاغ شده و بررسی‌ها توسط اعضای شورا در حال انجام است و به زودی نتیجه اعلام می‌شود.

وی به پرداخت حقوق پرسنل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر و لایحه افزایش سقف کمک به بیماران کلیوی اشاره کرد و افزود: لایحه افزایش سقف کمک به انجمن خیریه کلیوی نیز توسط اعضای شورای اسلامی شهر رشت به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به مشکلات فراوانی که بیماران کلیوی دارند باید با تمام توان خود به آنها کمک کرده و نیازمندی‌های ضروری آنان را تأمین کنیم.

محمدحسن عاقل‌منش با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با لایحه افزایش سقف کمک به انجمن خیریه کلیوی موافقت کرده است افزود: اخیرا دستگاه‌های دیالیز جدیدی در تهران راه‌اندازی شده و باید در این راستا هم اقدامات لازم و جدی انجام گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک سالروز بزرگداشت مقام شهدا اظهار داشت: گرامی داشتن یاد شهدا و خواندن فاتحه برای آنان بسیار اهمیت دارد و معتقدم که ما هرچه داریم از همین شهدای گرانقدر داریم.

محمدحسن علیپور به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 97 و وجود مشکلات پیرامون حوزه پسماند و مطالبات عقب افتاده کارگران در شهر رشت تأکید کرد و افزود: باید هر چه سریع‌تر عیدی و مطالبات عقب‌مانده کارگران پرداخت شود و این مساله به شکل جدی پیگیری شود.

فرهام زاهد، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: طرح اعطای قبر به مشاهیر، مفاخر و هنرمندان شهر رشت و تمام کسانی که در این شهر از خود آثار ماندگار به جای می‌گذارند نیز برای بررسی پیشنهاد شد.

در هشتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت، لوایح افزایش سقف کمک به انجمن‌های خیریه کلیوی، کمک به گروه خیریه لبخند، نام‌گذاری 10 مورد از معابر در شهر رشت توسط اعضای شورا مورد بررسی قرار گرفته و تصویب شدند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.