پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
۱۹ ذیحجهٔ ۱۴۴۰
۱۴ مارس ۲۰۱۹
شماره 5165

جلوگیری خروج مرغ از مبادی غیرقانونی در گیلان

گیلان امروز- رییس سازمان صمت گیلان گفت: از کشتار و خروج مرغ از مبادی غیرقانونی جلوگیری شود تا وضعیت عرضه و تقاضای مرغ گیلان سامان داده شود.

فرهاد دلق‌پوش در نشست با هیئت نمایندگان و منتخبین اتاق اصناف گیلان، ضمن تقدیر از عملکرد و همکاری نمایندگان و منتخبین اتاق اصناف با سازمان صمت گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و لزوم اقدامات ویژه شب عید و اهمیت آرامش بازار برنامه‌‌هایی پیش بینی شده در شرایط حساس این مقطع زمانی، امیدواریم بر اساس برنامه های تدوین شده، کالاها و مایحتاج مردم به میزان لازم و به موقع تامین و سپس توزیع و نظارت شود.

وی افزود: تعادل بازار با تامین به اندازه کفایت اقلام اساسی رخ می‌دهد و نهادهای تامین‌کننده باید به موقع کالاهای مورد نظر را به این سازمان تحویل دهند تا در سراسر استان براساس برنامه توزیع شود و نظارت صحیح هم اتفاق بیفتد که در این راستا به تامین اعتبارات واحدهای بازرسی و نظارت اصناف به عنوان یک مسئله حیاتی حائز اهمیت است.

دلق پوش ادامه‌ داد: اصلاح قانون نظام صنفی و رفع محدودیت‌های آن، مطالبه همیشگی مجموعه اصناف بوده و جلوگیری از تصویب آیین نامه‌های محدودکننده اصناف می تواند راهگشای اصناف باشد.

وی عملکرد مجموعه اصناف را در ماههای گذشته و در راستای خدمت رسانی به مردم بسیار هوشمندانه توصیف کرد و گفت: البته شاه بیت این مسئله، بازار شب عید خواهد بود که به همت اصناف، اتحادیه‌ها، واحدهای صنفی و با همکاری دولتمردان صورت خواهد گرفت.

دلق پوش خاطرنشان کرد: با ارتقاء و توسعه کیفی و تنوع بخشی در محصولات و کالاهای ایرانی استقبال می‌کنیم و همچنین با تبلیغات نیز باید معرف کالای گیلانی باشیم.

وی ورود جدی دامپزشکی و جهاد کشاورزی به مسئله تامین مرغ در این برهه زمانی را ضروری دانست و تصریح کرد: کشتارگاههای فاقد مجوز باید رصد و ساماندهی شوند و از کشتار و خروج مرغ از مبادی غیرقانونی جلوگیری شود تا وضعیت عرضه و تقاضای مرغ گیلان سامان داده شود.

رئیس سازمان صمت گیلان در ادامه ضمن تاکید بر پیش رو داشتن ایام نوروز و ورود هر چه بیشتر مسافران در استان گفت:سهمیه گندم و آرد در این ایام باید افزایش داده شود و به تبع آن نیز سهمیه هر شهرستان در اختیار آنها قرار گیرد تا در تعطیلات نورزی از بروز هرگونه مشکل در این خصوص جلوگیری شود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.