پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
۱۹ ذیحجهٔ ۱۴۴۰
۷ فوریهٔ ۲۰۱۹
شماره 5138

جوابیه با سلام و احترام


پیرو درج مصاحبه مدیرکل محترم سازمان حفاظت محیط زیست استان گیلان مبنی بر اینکه "... مدیران وقت شرکت آبفای استان گیلان نیز به‌علت عدم اجرای تکالیف‌شان برای کاهش آلاینده‌های ورودی به رودخانه‌های رشت به دستگاه قضایی معرفی شدند ..." در روزنامه گیلان امروز مورخ 19 دی ماه 1397، خواهشمند است براساس قانون مطبوعات نسبت به درج توضیحات ذیل در صفحات مربوطه اقدام فرمایید.

درخصوص درج خبر فوق لازم به ذکر است که متاسفانه در بعضی از شهرهای استان، سازمان فوق اقدام به طرح شکایت علیه مدیران این شرکت در دادگاه نموده که تاکنون در کلیه موارد منجر به صدور حکم تبرئه این عزیزان شده است و این خود نشانگر عدم وجاهت طرح شکایات مذکور می‌باشد.

مضافا اینکه مدیران شرکت آب و فاضلاب استان گیلان براساس وظیفه قانونی خود و اعتبارات مصوب و تخصیص داده شده نسبت به ایجاد تاسیسات فاضلاب در شهرهایی که دارای موافقت‌نامه و کد اجرایی با سازمان برنامه و بودجه کشور می‌باشند اقدام و در تمام این مدت به وظایف قانونی خود عمل نموده‌اند.

زیرا اعتبار مصوب که در پیوست قانون بودجه کل کشور در سال‌های ماضی به پروژه فاضلاب شهرهای مختلف استان اختصاص یافته، به مراتب کمتر از کل مبلغ موردنیاز برای اتمام این پروژه‌ها بوده است که مراتب قبلا به اطلاع ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین مسوولین عالی رتبه اداری و قضایی استان نیز رسانده شده است و در صورت تامین بودجه‌های موردنیاز، این شرکت در راستای تکالیف قانونی خویش نسبت به تکمیل پروژه‌های مربوطه اقدام خواهد نمود.

لذا عنوان اینکه این مدیران به وظایف قانونی خود عمل نکرده‌اند فاقد وجاهت حقوقی بوده و صحیح نمی‌باشد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.