پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
۱۶ ذیقعدهٔ ۱۴۴۰
۷ فوریهٔ ۲۰۱۹
شماره 5138

به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی چهل فجر با اقتدار و امید


مردم سرافراز ایران چهلمین فجر انقلاب را در حالی آغاز می کنند که در چهار دهه گذشته با اقتدار از فراز و نشیب های مسیر عزت آفرین خود عبور کرده اند و با امید به فرداهایی بهتر گام در پنجمین دهه از عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی می گذارند.

دشمنان ملت ایران از روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کردند تا با توسل به شیوه های گوناگون این حرکت عظیم را به گونه ای متوقف کنند. این تلاش ها در 40 سال گذشته تداوم یافته و مشکلاتی نیز برای مردم ایجاد کرده، اما در نهایت پیروز این میدان ملت بزرگ ایران بوده اند و با قدرت خود طراحی های دشمن را خنثی کرده و به سمت اهداف متعالی ادامه مسیر داده اند.

وقوع انقلاب اسلامی ایران از رویدادهای مهم تاریخ معاصر بوده که تأثیرات و پیامدهای عمیق و ماندگاری در حوزه های مختلف برجای گذاشته و به دلیل گستره نفوذ آرمان های انقلاب اسلامی، دشمنان با ایجاد چالش ها و بحران های گسترده نظیر تحمیل 8 سال جنگ به ملت ایران و تحریم های سنگین سعی در به شکست کشاندن آن داشته اند اما هر بار به واسطه پیوندی مستحکمی که بین مردم و نظام اسلامی برقرار است، با ناکامی مواجه شده اند.

این رویداد تحول آفرین در عرصه جهانی و پیروزی های پس از آن با همت بلند ملت آگاه ایران و با رهبری حضرت امام خمینی (ره) و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب به نتیجه مطلوب رسیده است و اکنون در آستانه آغاز دهه پنجم عمر پربرکت خود به سوی فتح قله های علم و پیشرفت و اقتدار مضاعف حرکت می کند.

امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در وصیت نامه سیاسی، الهی درباره عامل تداوم این رویداد بی نظیر نوشته اند: بی تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است...».

حضرت امام مقاومت مردم، وحدت و همبستگی بین اقشار، شکوفایی ایمان و تحول در نفوس، وحدت کلمه و پیوستگی، اتکای به خدا، اسلام و معنویت، عنایت خدا و قدرت معنوی و اتحاد همه گروه ها را از جمله رموز پیروزی انقلاب اسلامی و بقا و اقتدار روز افزون آن معرفی کرده اند.

مردم ایران در 40 سال گذشته برغم شرایط دشوار و مشکلات جدی که وجود داشته، با تکیه بر عوامل ذکر شده و ایستادگی و امید به آینده ای روشن مشکلات را از پیش پای خود برداشته و همواره تهدیدها را به فرصت مبدل ساخته اند.‏

رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همواره رهنمودهای امام خمینی(ره) و اتحاد ملت ایران را به عنوان دو عامل کلیدی در دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی برشمرده اند که مردم با تکیه بر این شاخصه های اساسی توانستند به مبارزه با جبهه استکبار برخیزند و بساط ظلم و ستم را از کشور برچینند و امروز نیز در مقابل فشار جهان استکبار ایستادگی کرده و همچنان مقتدر به حرکت ادامه دهند.

در حالی آیین های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برپا می شود که بدخواهان ملت ایران امروز با تشدید دشمنی ها به زعم خود قصد دارند نظام جمهوری اسلامی را با مشکلات جدی مواجه کنند، اما تدبیر و منطق برگرفته از تعالیم متعالی اسلامی و تعامل سازنده با جهان این بار نیز باعث ناکامی دشمنان شده به گونه ای که آمریکا در دستیابی به اهداف ضد ایرانی خود منزوی تر از هر زمان دیگر، متحدان اروپایی خود را نیز از دست داده است.

جمهوری اسلامی ایران به طور قطع با تکیه بر عوامل پیروزی و بقای انقلاب اسلامی و به همت مردم و مسئولین این گردنه را نیز با موفقیت و امید پشت سرگذاشته و با اقتدار بیشتر به سمت دستیابی هر چه کامل تر به آرمان ها و اهداف خود طی طریق خواهد کرد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.