پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷
۱۳ شوال ۱۴۴۰
۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۹
شماره 5115

​دادستان تهران: دانشگاه آزاد، راننده و پیمانکار مقصر حادثه دانشگاه علوم تحقیقات اعلام شدند

بخش سیاسی- دادستان تهران از اعلام نظر کارشناسی هیات هفت نفره در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات خبر داد و تاکید کرد: این هیات سه عامل اساسی را مقصر اعلام کرده است.

به گزارش ایلنا،‌ عباس جعفری دولت‌‌آبادی در حاشیه نشست بررسی وضعیت پیش‌‌فروش خودرو از اعلام نظر کارشناسی هیات هفت نفره در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات خبر داد و گفت: طبق وعده‌‌‌‌‌ای که به مردم دادیم در دو روز گذشته هیات نظر کارشناسی را اعلام کرده و سه عامل اساسی را مقصر دانسته است.

وی ادامه داد: راننده، دانشگاه و پیمانکار که مسئول خدمات‌‌‌رسانی در آنجا بوده است مقصر اعلام شدند. راننده فوت کرده است و از طریق بیمه، مبلغ دیه‌ها وصول می‌شود.

این مقام قضایی افزود: برخلاف نظر پلیس که به طور درصدی اعلام تقصیر کرده بود، هیات هفت نفره به نحو مساوی افراد و دستگاه‌ها را مسئول شناخته است. بعد از ابلاغ این نظریه مقرر شد طبق قانون اقدام شود و اگر اعتراضی باشد طبق قانون به آن عمل می‌شود.

جعفری دولت‌‌آبادی اضافه کرد: به بازپرس و دادستان منطقه توصیه کرده‌ایم که اگر خانواده‌ها آمادگی دارند، دیه خود را بگیرند طبق مقررات دیه از طریق شرکت‌های بیمه پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت پرونده مطلوب بوده است، اظهار داشت: ان‌‌شاءالله پرونده تا هفته آینده کارهای پرونده از لحاظ قضایی تکمیل می‌شود و به زودی کیفرخواست صادر خواهد شد و امیدواریم پرونده به زودی نیز به دادگاه ارسال شود.

دادستان تهران ادامه داد: چنانچه خانواده‌ها در بخش دریافت دیه پیشقدم شوند و بعد از آن پرونده به دادگاه برود از نظر ما منعی وجود ندارد و ما آمادگی داریم. همچنین در مورد مصدومانی که در قید حیات هستند، چون طول درمان آنها طولانی است طبیعتا باید صبر کنیم طول درمان نهایی شود. بنابراین در بخش افرادی که فوت شده و مصدوم شدند پرونده تفکیک شده است.

وی افزود: در مورد مصدومان نیز که بخواهند دیه بگیرند منعی وجود ندارد و از طریق بیمه این امکانات در نظر گرفته شده است، توصیه کردیم که در این بخش‌ها کمک بیشتری شود، تعداد افراد بستری در این زمینه ۱۰ نفر هستند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.