چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
۳ شوال ۱۴۴۱
۱۴ نوامبر ۲۰۱۸
شماره 5069

​جلودارزاده: وزارت‌خانه‌ها، کارگروه‌هایی را برای مقابله با تحریم تشکیل دهند

بخش سیاسی- یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باتوجه به شرایط خاصی که در کشور وجود دارد باید وزارت‌خانه‌ها، معاونت و یا کارگروهی برای مقابله با تحریم‌ها به وجود بیاورند.

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با ایلنا، درباره لزوم تشکیل معاونت و یا کمیته‌هایی برای مقابله با تحریم در وزارت‌خانه‌ها، گفت: باتوجه به شرایط فعلی هر وزارت‌خانه بر اساس وظایفی که برایش تعیین شده است باید راهکارهای خاصی را پیش‌بینی کند و روی آن‌ها نظارت داشته باشد تا اجرایی شود.

نماینده مردم تهران در دهمین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با چنین رویکردی لازم است که در نهادها، ارگان و وزارت‌خانه‌ها باتوجه به کاری که انجام می‌دهند، معاونت و یا کارگروهی تشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: معاونت‌ها زیر نظر مستقیم وزیر وظایف خود را انجام می‌دهند و هماهنگی بین سایر معاونت‌ها را در وزارت‌خانه به وجود می‌آورند بنابراین باید در برخی از موارد یک کارگروه برای مواقع خاص تشکیل شود تا بررسی‌های لازم را انجام دهد.

این عضو فراکسیون امید تاکید کرد: برای تشکیل معاونت، کمیته و یا کارگروه باید حتما از قبل شرایط سنجیده و مطالعه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باتوجه به شرایط، روسای سه قوه در حال عضو ستادها و شوراهایی هستند، اظهار داشت: باید در دولت زیر مجموعه‌هایی پیش‌بینی و تشکیل شود تا شرایط را به کنترل درآوردند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه برخی شرایط امروز را با دوران هشت ساله جنگ مقایسه می‌کنند، گفت: شرایط امروز با زمان جنگ بسیار متفاوت است. نیروهای آن روز اخلاص داشتند. جنگ در آن زمان ظاهری بود و نمود عینی داشت، انگیزه‌ها قوی بودند که می‌توان از این مولفه‌ها امروز به عنوان الگوی فرهنگی و اخلاقی استفاده کرد و بد هم نیست مشاورانی از میان کسانی که در زمان جنگ در رأس کار قرار داشتند، انتخاب کنیم و بدانیم آن زمان چه راهکارها و ساز و کاری داشتند.

جلودارزاده تاکید کرد: در این برهه از زمان انگیزه و نیت افراد در تشکیل این معاونت‌ها و کارگروهها بسیار مهم است، اینطور نباشد که ما شاهد باشیم در وزارت خانه‌ای یکی از بستگان معاون شود.

وی تاکید کرد: در شرایط بد امروز کشور بالا رفتن از نردبان ملتی که هم در داخل و هم در خارج مورد ستم قرار گرفتند، درست نیست. اینطور نباشد که یک معاونت ایجاد کنیم که فقط فردی در آن قرارگیرد باید براساس ضرورت این کار را انجام داد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.