سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷
۲۲ محرم ۱۴۴۱
۶ نوامبر ۲۰۱۸
شماره 5064

​ثبت نام ۲هزار گیلانی در طرح خادمیاران رضوی اعزام 13 هزار زائر اولی از سوی آستان قدس رضوی به مشهد مقدس

گیلان امروز – وحیده اسماعیلی

حجت الاسلام سعید مهدوی مدیریت آستان قدس رضوی در گیلان ، فعالیتهای فرهنگی و خدمت به محرومین و محرومیت زدایی را خط مشی جدید تولیت آستان قدس رضوی در گیلان عنوان کرد.

حجت الاسلام سعید مهدوی، در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ضمن تشریح عملکرد آستان قدس رضوی دراستان بیان کرد: دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در حوزه‌های خادمیاری، وقف و نذر و امور فرهنگی خدمت‌رسانی می کنند.

وی با اشاره به ثبت نام بیش از 2 هزار نفر در گیلان به عنوان خادمیار افزود: مراحل گزینش 600 نفر تا کنون انجام شده است. در این طرح خادمیاران زمانی که به مشهد مقدس مشرف شوند می‌توانند به مدت 6 ساعت در حرم امام رضا(ع) در مشاغل مختلف خادمی کنند. وی طرح شبکه خادمیاری امام رضا(ع) را موجب ارایه آثار مهم اجتماعی و فرهنگی در گیلان دانست.

مدیر آستان قدس رضوی خادم‌یاری، امداد مستضعفین، وقف و نذر و حوزه فرهنگی را چهار حوزه مورد فعالیت آستان بیان وتاکید کرد: باید زمینه بهره‌مندی از برکات فرهنگی، معنوی، تبرکات و نذورات حرم رضوی فراهم شود.

وی یکی از خدمات آستان قدس رضوی در استان را فراهم کردن زمینه زیارت امام رضا (ع) برای محرومین عنوان کرد و در این خصوص افزود: تاکنون 13 هزار زائر گیلانی نیازمند تحت عنوان طرح "زیارت اولی" به مشهد مقدس اعزام شدند.

مهدوی با اشاره به حوزه امداد به مستضعفین تصریح کرد: طی دو سال اخیر با همت خیرین استان چهارهزار بسته حمایتی سبد کالا به ارزش تقریبی هر سبد ۱۵۰هزار تومان تهیه و تحویل نیازمندان شد. همچنین توزیع ۵۰۰بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان نیازمند استان ، اهدا‌ء ۱۰۰عدد کارت هدیه دو میلیون ریالی به سادات ایتام، ۶۰۰عدد کمک جهیزیه ۳میلیون تومانی و توزیع ۹۰کارت هدیه ۵۰۰هزار تومانی بین مزدوجین جوان و نیازمند از دیگر اقدامات این آستان در گیلان بوده است.

وی با اشاره به فرارسیدن شهادت امام رضا (ع) از شناسایی ایتام فقیر، اهدای کارت هدیه به بیماران نیازمند و توزیع بسته ارزاق میان نیازمندان خبر داد.

مدیریت آستان قدس رضوی گیلان از ویزیت رایگان بالغ بر ۲۰هزار نفر توسط جامعه پزشکی استان خبر داد و گفت: درراستای طرح خادمی و اجرای نیت واقفین آستان قدس تعدادی از پزشکان گیلانی به مناطق مختلف اعزام و به ویزیت رایگان محرومین و تامین دارو برای آنها اقدام کردند.  

اولین نفری باشید که نظر میدهید.