سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷
۲۲ محرم ۱۴۴۱
۶ نوامبر ۲۰۱۸
شماره 5064

​393 وقف در گیلان به ثبت رسید

گیلان امروز- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، 393 وقف در این استان به ثبت رسید که هرچه به سال های اخیر نزدیک می شویم، آمار وقف ها نیز افزایش یافته است.

393 وقف در گیلان به ثبت رسید

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ستار علیزاده روز دوشنبه به مناسبت فرارسیدن دهه وقف در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان، با بیان این مطلب افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ، 15 وقف جدید در این استان به ثبت رسیده است.

وی وقف را مظهر تقرب به خدا، از خود دور شدن، جوانمردی، مردانگی و رعایت عزت دیگران عنوان کرد و با بیان نقاط اشتراک بین وقف و شعار امسال با عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: کمک به رشد اقتصادی جامعه، توسعه، فرهنگ سازی و تاثیرگذاری بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از دولت و حاکمیت از جمله نقاط اشتراک بین وقف و شعار سال است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به وقف و اهمیت دادن به آن تصریح کرد: وقف در رفع بسیاری از مشکلات جامعه کمک کننده است بنابراین بایستی از هر ظرفیتی برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه بهره گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که کارهای قابل توجهی در اوقاف اتفاق افتاده اگر چه معتقدیم که به همه اهداف نرسیده ایم، اظهار داشت: اوقاف و امور خیریه در همه مناسبت های مذهبی، فرهنگی، انقلابی و غیره از ارکان این فعالیت هاست.

حجت الاسلام علیزاده با تشریح برنامه های اوقاف در بخش های مختلف از جمله طرح آرامش بهاری، اکمال دین نبوی ، بصیریت عاشورایی، نشاط معنوی و ... اضافه کرد: این برنامه ها در مناسبت های مختلف در امام زادگان و بقاع متبرکه گیلان برگزار می شود و اکنون نیز طرح بصیرت عاشوایی در حال اجراست.

وی با بیان این که در یک سال اخیر حدود چهار میلیون نفر از برنامه های فرهنگی اوقاف و امور خیریه گیلان بهره مند شدند، خاطر نشان کرد: در امام زادگان و بقاع متبرکه استان با توجه به تاکیدات رهبری به دنبال تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اضافه کرد: در اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش در سال جاری نیز حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه داشتیم و در این مدت اقدامات مختلفی از جمله توزیع بسته های نوشت افزار بین 420 نفر از دانش آموزان نیازمند انجام شد.

دهه وقف از امروز آغاز می شود.

بر اساس آخرین آمار، استان گیلان دارای افزون بر پنج هزار موقوفه و بیش از 900 بقعه متبرکه است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.