یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷
۱۷ ذیحجهٔ ۱۴۴۰
۷ اکتبر ۲۰۱۸
شماره 5040

​تیم‌های ایرانی و عربستانی همچنان در زمین بی طرف

بخش ورزش- با وجود تلاش های دیپلماتیک فدراسیون فوتبال و ارایه شکایت به دادگاه بین المللی ورزش تیم های ایرانی و عربستانی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا هم باید در زمین بی طرف بازی کنند.

این خبری است که دیروز سعید آذری اعلام کرد. مدیرعامل باشگاه ذوب آهن که تا چندی پیش یکی از اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ برتر بود.

اعلام این خبر نشان می دهد که کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا توجهی به شکایت های ایران ندارد و از آنجایی که روابط سیاسی دو کشور تیره است ترجیح می دهد تا بازگشت این روابط به حالت اولیه هم چنان بازی تیم های ایرانی و عربستانی را در کشور بی طرف برگزار کند.

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی روی اجرای تصمیم خود مصر است که فدراسیون فوتبال ایران در سفر اینفانتینو به تهران هم درخواست خود را مطرح کرد اما همان طور که می بینید مرغ کمیته اجرایی یک پا دارد و این بازی ها هم چنان باید در کشور بی طرف برگزار شود.

برگزاری بازی در زمین بی طرف علاوه بر اینکه شرایط میزبانی را از تیم های ایرانی می گیرد هزینه های زیادی را به نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا تحمیل می کند. البته خیلی نمی شود بابت اجرای این تصمیم به فدراسیون فوتبال خرده گرفت چرا که این تصمیم، یک تصمیم سیاسی است و تلاش برای تغییر آن از عهده فدراسیون فوتبال خارج است. 

اولین نفری باشید که نظر میدهید.