یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷
۱۳ شوال ۱۴۴۰
۷ اکتبر ۲۰۱۸
شماره 5040

​نماینده مردم آستارا: اجرای ۴ پروژه مهم آستارا در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت

گیلان امروز- نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به دیدارش با وزیر نیرو جهت پیگیری مشکلات شهرستان آستارا‌ گفت: در رایزنی‌های انجام شده اجرای ۴ پروژه مهم آستارا در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت.

ولی داداشی اظهار داشت:‌ در رایزنی‌هایی که با وزیر نیرو داشتیم احیاء و اجرای 4 پروژه مهم شهرستان آستارا در حوزه‌های طرح فاضلاب، پست فشار قوی برق،‌ سد لاستیکی و تصفیه‌خانه لوندویل ‌با دستور وزیر نیرو در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم آستارا در مجلس در مورد اجرای طرح پست فشار قوی برق آستارا عنوان کرد:‌ یکی از مشکلات مردم آستارا در حوزه تأمین برق،‌ جمع‌آوری پست فشار قوی آن به دلایل مختلف است که در پیگیری‌های انجام شده با وزارت نیرو در مورد احیاء مجدد آن در آستارا به توافق رسیدیم.

رییس مجمع نمایندگان گیلان به اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح پست برق فشار قوی اشاره کرد و افزود:‌ طبق بررسی‌های انجام شده برای اجرای عملیات این پروژه بودجه‌ای بالغ بر 30 میلیارد تومان نیاز است که دستور لازم جهت تأمین اعتبار این طرح را از وزیر نیرو اخذ کرده‌ایم.

داداشی حل و فصل مسئله اجرای طرح فاضلاب آستارا را یکی دیگر از اقدامات انجام شده اعلام کرد و ابراز داشت:‌ مسئله عدم ساماندهی فاضلاب در سال‌های اخیر به یکی از مشکلات جدی مردم آستارا تبدیل شده است به طوری که از سال 79 تا سال 96 بودجه‌ای برای اجرای آن اختصاص داده نشده بود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه با پیگیری‌های مستمر انجام شده در سال 96 اعتبارات خوبی برای این طرح جذب شد بیان داشت:‌ مبلغ 20 میلیارد تومان در سال گذشته برای اجرای طرح فاضلاب آستارا جذب شد و پیگیری‌ها جهت افزایش این اعتبارات همچنان ادامه دارد.

وی به میزان اعتباراتی که امسال برای پروژه فاضلاب آستارا در نظر گرفته می‌شود اشاره کرد و گفت:‌ با پیگیری رایزنی‌ها با وزارت نیرو به دنبال این هستیم تا بودجه 115 میلیارد تومانی را از طریق اعمال ماده 56 و مجوز هیئت دولت برای اجرای عملیات پروژه فاضلاب آستارا اخذ کنیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه وزیر نیرو دستورات لازم را در این مورد صادر کرده است تصریح کرد:‌ انتظار داریم با دستوراتی که وزیر نیرو به معاونت‌های مختلف به ویژه شرکت آب و فاضلاب کشور داده‌اند مکاتبات لازم با سازمان برنامه و بودجه جهت اخذ این مبالغ به نتیجه مطلوب برسد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان احداث تصفیه‌خانه لوندویل را نیز مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: احداث و اجرای تصفیه‌خانه بر روی رودخانه چلوند لوندویل به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم در دستور پیگیری‌ها قرار گرفت و در دیدار اخیر با وزیر نیرو تصمیمات خوبی نیز برای آن گرفته شد.

داداشی در مورد بودجه و اعتبارات لازم جهت ساخت تصفیه‌خانه لوندویل نیز خاطرنشان کرد:‌ برای احداث تصفیه‌خانه لوندویل به صورت روش BOT اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان نیاز است که با مذاکرات انجام شده دستور لازم برای تأمین اعتبار این طرح نیز از وزیر نیرو اخذ شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه مردم شهرستان آستارا با مشکل آب شرب مواجه هستند اظهار داشت:‌ کلنگ احداث سد لاستیکی خانه‌های آسیاب بر روی رودخانه ملا هادی سال قبل بر زمین زده شده بود اما عملیات اجرایی آن به دلیل عدم تأمین اعتبار به کندی پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه دستور لازم جهت تأمین بودجه و اعتبارات لازم برای تسریع در ساخت پروژه سد لاستیکی آستارا‌ اخذ شده است افزود: با موافقت وزارت نیرو به دنبال این هستیم که دستور اختصاص اعتبارات بیشتر جهت اجرای طرح سد لاستیکی را توسط سازمان برنامه و بودجه عملی کنیم.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.