یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷
۱۳ شوال ۱۴۴۰
۷ اکتبر ۲۰۱۸
شماره 5040

​نماینده لنگرود: پرداخت یارانه، انگیزه سرمایه گذاران به سرمایه‌گذاری در گردشگری را افزایش می‌دهد

گیلان امروز- عضو هیات رییسه فراکسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی درباره راهکارهای مناسب برای افزایش انگیزه سرمایه‌گذاران به منظور سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری توضیحاتی ارائه کرد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تاثیر معافیت‌های مالیاتی در رونق صنعت گردشگری، گفت: هتلداران از پرداخت 50 درصد از مالیات معاف شده‌اند؛ قانونگذار با دو راهکار زمینه ترغیب سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری را فراهم کرد؛ از یک سو هتلداران از پرداخت مالیات معاف شدند و از سوی دیگر طرح‌های گردشگری از پرداخت عوارض تغییر کاربری معاف شده‌اند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به منظور تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری یارانه به فعالان این حوزه پرداخت می‌شود، افزود: برای افزایش انگیزه سرمایه‌گذاران از یک سو تسهیلات با سود ارزان قیمت پرداخت می‌شود و از سوی دیگر در صورتی که این سرمایه‌گذاران قراردادهایی بدون استفاده از تسهیلات ارزان قمیت منعقد کنند سازمان میراث فرهنگی مکلف است بین 4 تا 8 درصد یارانه سود مربوطه را به آنها بازگرداند.

سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌تواند گردشگری را جایگزین نفت کند براساس افق 1404 جذب سالانه 20 میلیون گردشگر پیش بینی شده است درآمد حاصله کشور از این تعداد گردشگر حدود 30 میلیارد دلار است که معادل درآمد حاصله از نفت است.

وی با بیان اینکه در قانون صادرات غیرنفتی از پرداخت مالیات معاف است و از آنجایی که گردشگری با ارزآوری از طریق گردشگر خارجی به نوعی صادرات معکوس محسوب می‌شوند نیز برای تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه گذاری معافیت‌هایی برای این صنعت در نظر گرفته شده است، بیان کرد: متاسفانه دولت گردشگری را رها کرده به همین دلیل تمامی فعالان این حوزه گله مند هستند.

وی اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌تواند گردشگری را جایگزین نفت کند براساس افق 1404 جذب سالانه 20 میلیون گردشگر پیش بینی شده است درآمد حاصله کشور از این تعداد گردشگر حدود 30 میلیارد دلار است که معادل درآمد حاصله از نفت است.

وی با بیان اینکه مجلس به دنبال حل مشکلات حوزه گردشگری است، خاطرنشان کرد: تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه اقدامی مناسبی برای رونق گردشگری است در حال حاضر سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به هیچ ارگان یا نهادی پاسخ نمی‌دهد و در صورتی که نمایندگان سوال یا تذکری داشته باشند باید خطاب به رئیس جمهور مطرح کنند؛ در حالیکه پس از تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردگشری و صنایع دستی از وزیر مربوطه سوال می‌شود.

عضو هیات رییسه فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای رونق گردشگری در ابتدا باید ساختار را اصلاح کرد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.