پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷
۱۶ ذیقعدهٔ ۱۴۴۰
۱۳ سپتامبر ۲۰۱۸
شماره 5022

​مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد: وصول 360 میلیاردی مالیات در گیلان طی سالجاری

گیلان امروز-مدیرکل امور مالیاتی گیلان یادآور شد: در پنج ماهه سال جاری 360 میلیارد تومان مالیات در استان وصول شده که 200 میلیارد تومان مربوط به مالیات های مستقیم و 160 میلیارد تومان سهم مالیات های غیر مستقیم می باشد.

جواد انوری درآمدهای مالیاتی را در استان و کشور دارای اهمیتی خاص دانست و گفت: در شرایط کنونی همه وظیفه داریم تلاش کنیم تا کشور از وابستگی درآمدی به نفت رهایی یابد.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان افزود: بحث اعتمادسازی و به روزرسانی پرونده ها یکی از کارهایی است که سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر اهتمام ویژه ای نسبت به آن داشته است.

وی تصریح کرد: معوقات مالیاتی اغلب مربوط به کارت های بازرگانی صوری است که در یکسال و نیم گذشته با تعاملی که با مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی ایجاد شده، در این خصوص گام های موثری برداشته ایم و سعی بر این است که تمرکز خود را بر روی معوقات بگذاریم تا بتوانیم ضمن مودی مداری، معوقات را وصول کنیم.

انوری، با اشاره به روند اجرایی طرح جامع مالیاتی در گیلان، گفت: صد درصد طرح جامع مالیاتی در استان اجرایی و از لحاظ فضاسازی و نرم افزاری پروژه آن تکمیل شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون حدود 40 هزار پرونده در سامانه بارگذاری شده است و در سال جاری این آمادگی وجود دارد که صد درصد اظهارنامه های مودیان در سامانه بارگذاری شود.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان یادآور شد: در پنج ماهه سال جاری 360 میلیارد تومان مالیات در استان وصول شده که 200 میلیارد تومان مربوط به مالیات های مستقیم و 160 میلیارد تومان سهم مالیات های غیر مستقیم می باشد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.