پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷
۱۶ ذیقعدهٔ ۱۴۴۰
۱۳ سپتامبر ۲۰۱۸
شماره 5022

​جام باشگاه های کتابخوانی گیلان عضو می پذیرد

گیلان امروز-رییس امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: سومین دوره سراسری جام باشگاه های کتابخوانی در استان برگزار می شود و علاقمندان برای عضویت به سایت http://bookpromotion.ir مراجعه کنند.

محمد نیک بخش روز سه شنبه در کارگاه آموزشی باشگاه کتابخوانی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا افزود: فعالیت باشگاه‌های کتابخوانی از اول مهر‌ماه در مدارس، پایگاه‌های بسیج، محلات و مساجد آغاز خواهد شد و افزایش سرانه مطالعه، ارتباط اهل قلم، کودکان و نوجوانان، عادت به خرید کتاب، اشاعه کار گروهی، کمک به تاسیس کتابخانه های کانون، محله و مسجد و تقویت فرهنگ گفت و گو از هدف های آن است.

وی بیان کرد: اختتامیه استانی جام باشگاه‌ها موسوم به جشن کتاب در 30 استان کشور از 24 آبان ماه برگزار خواهد شد و متقاضیان هفت تا 17 ساله عضو سایت آن، از شرکت در کلاس های باشگاه و 50 درصد تخفیف خرید کتاب از کتابفروشی های شهر بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال گذشته 60 هزار نفر در پنج هزار باشگاه کتابخوانی کشور شرکت کرده بودند و امسال با برگزاری کارگاه های آموزشی در 10 شهرستان گیلان، علاقه مندان به باشگاه های کتابخوانی با شرکت در آن و روش های ترویج مطالعه، نقد و ارزیابی کتاب آشنا شدند.

نیک بخش گفت: مربیان کارگاه ها کارشناسان و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان هستند و حدود 53 هزار نفر در استان گیلان، عضو 101 باب کتابخانه عمومی هستند.

بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و چهار باب کتابخانه در منتهی الیه غرب گیلان واقع و نخستین کتابخانه این استان به سال 1302 در این شهرستان ساخته شده است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.