پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
۹ ربیع الثانی ۱۴۴۲
۹ اوت ۲۰۱۸
شماره 4995

​کاهش 8 تا 12 درجه ای دمای هوای گیلان

گیلان امروز- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان گفت: از جمعه تا یکشنبه هفته آینده کاهش 8 تا 12 درجه ای دما پیش‌بینی می‌شود.

مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده گذر جریانات کم و بیش ناپایدار طی 24 ساعت آینده از منطقه است.

وی ادامه داد: تحلیل نقشه‌هاي هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی هواي خنک و بارشی از پنجشنبه شب به منطقه و همچنین طی روزهاي جمعه و شنبه با تقویت ناپایداري، شرایط براي بارندگی و وزش باد گاهی شدید مهیا است.

غلامی اضافه کرد: طی جمعه لغایت یکشنبه هفته آینده کاهش 8 تا 12 درجه ای دما پیش‌بینی می‌شود و احتمال رعدوبرق و تگرگ (بویژه در ارتفاعات و دامنه ها) دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش هاي تابستانه و وقوع بارش هاي شدید در بازه زمانی کوتاه مدت، احتمال آب گرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، بخصوص در مناطق مرکزي و شرقی استان وجود دارد.

غلامی اضافه کرد:هوای گیلان برای روز پنجشنبه کمی تا نیمه ابری،گاهی افزایش ابر و وزش باد،بعضی نقاط بارندگی و احتمال رعد و برق (به ویژه عصر و شب) و جمعه نیز نیمه ابری تا ابری و مه آلود،کاهش نسبی دما بعضی ساعات بارندگی، وزش باد و رعد و برق (به ویژه عصر و شب/بعضی نقاط شدید) پیش بینی می ‌شود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.