شماره 4971
پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷
۲۹ شوال ۱۴۳۹
۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۸

​اجرای کیوان ساکت در رشت اختصاص درآمد کنسرت گروه موسیقی «وزیری» به زنان بی بضاعت سرپرست خانوار

گیلان امروز- کنسرت گروه موسیقی «وزیری» به سرپرستی کیوان ساکت آهنگساز ونوازنده شهیر تار و سه تار در روز جمعه ۲۹ تیر در سالن خاتم الانبیا (ص) رشت به روی صحنه خواهد رفت .

این کنسرت به همکاری موسسه جام سبز و موسسه جهان نوای ترنم و با مجوز رسمی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و شهرستان رشت در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد.

به گزارش گیل خبر، ساز بندی و اعضای کنسرت گروه موسیقی «وزیری» عبارتند از : کیوان ساکت (تار و سه تار) ، وحید تاج (خواننده) ، اسحاق چگینی (نی )، ، محمد دلنوازی( بربت) ، اشکان مرادی (کمانچه)، مهدی غلامی (دف)، سالار زمانیان(تار) ، سروش عازمی خواه (پیانو) ، کیارش ساکت ( تار) و علی اکبر خادم ( تمبک)

به همین بهانه گفت و گویی با سرپرست و مدیر برنامه کنسرت گروه موسیقی «وزیری» ترتیب دادیم که در ادامه می خوانید :

راه اندازی ارکستر ملی توسط کیوان ساکت

کیوان ساکت سرپرست گروه ، استان گیلان را یکی از فرهنگی ترین استان های کشور دانست . او اظهار کرد : از دیدار مجدد با مردم رشت خشنود هستم و در این کنسرت تجارب و یافته های اخیرهنری خود را به همراه هنرمندان نازنین گروه موسیقی «وزیری» و با صدای دلنشین وحید تاج به روی صحنه خواهیم برد.

نوازنده نامدار تار و سه تار ایران خاطر نشان کرد : گیلان از دیرباز خاستگاه هنر بود. اززمانی که استاد ابوالحسن صبا به دستور استاد وزیری برای تاسیس نخستین مدرسه موسیقی به رشت رفت ، بهانه ای برای ثبت آهنگ های جاودانه این اقلیم بر روی کاغذ شد و تا امروز به یادگار مانده است .

همچنین ساکت در صحبت های پایانی خود نوید راه اندازی ارکستر ملی رشت را داد.

معرفی قطعه های کنسرت

مدیر برنامه های کیوان ساکت و گروه «وزیری» درباره کنسرت روز جمعه توضیح داد :در این کنسرت موسیقی اصیل ایرانی (فاخر) اجرا خواهد شد و تمامی آهنگها و تصانیف توسط کیوان ساکت آهنگسازی و تنظیم شده است . در انتخاب قطعات، داینامیک بودن و روش سینوسی لحاظ شده است .

علی اکبر خادم افزود: برای ادای احترام به مردم فرهیخته گیلان ، یک قطعه گیلکی با حضور یکی ازخواننده های گیلان ( محمود فرضی نژاد) اجرا خواهد شد . ترجیح ما این بود که خواننده گیلک زبان باشد زیرا مردم گیلان تعصب خاصی بر ادای لهجه دارند و خوانش صحیح اشعار گیلکی دارند.

وی ادامه داد: تصنیف یک خانه پر ز مَستان، خاک وطن ، چهار مضراب برگ و باد ، کشمکش ، سه گاه، تصنیف باران( با شعر فریدون مشیری) اجرا خواهد شد .

اهداف اجرای کنسرت در رشت

مدیر برنامه کنسرت گروه موسیقی وزیری با اشاره به روزهایی که مهربانی کمرنگ تر است ، از نگاه خیرانه برنامه های هنری و هدف اصلی اجرای این کنسرت سخن گفت . خادم اظهار کرد : بخش قابل توجهی از در آمد کنسرت به بنیاد خیریه فیروزنیا تعلق خواهد گرفت. تمرکز این بنیاد خیریه بر روی زنان بی بضاعت سرپرست خانوار و حمایت های مادی و معنوی از آنها است .

علی اکبر خادم افزود : با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور بر روی قیمت های بلیت نظارت کردیم به طوری که علاقه مندان با کمترین در آمد بتوانند در کنسرت حضور پیدا کنند . مردم فهیم گیلان می توانند از طریق سایت ایران کنسرت(با انتخاب صندلی) و مراکز فروش درج شده در پوستر، اقدام به تهیه بلیت نمایند .

خادم در پایان ضمن تشکر از مسئولین خواستار حمایت بیشتر از موسیقی فاخر ایرانی شد. او یاد آور شد : سیاست گذاری های مسئولین در حمایت از فرهنگ و هنر لطفی است که شامل کل جامعه می شود و نه فقط جامعه فرهنگ و هنری . هر چه نقش فرهنگ و هنر در جامعه ای پر رنگ تر شود ، جرم و جنایت و بزه کمتر خواهد شد.