چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
۱۵ جمادی الاول ۱۴۴۰
۱۶ مهٔ ۲۰۱۸
شماره 4928

​برپایی تور گردشگری تبریز ۲۰۱۸ در لاهیجان و انزلی

گیلان امروز- در اولین روز از هفته میراث فرهنگی تور گردشگری تبریز ۲۰۱۸ در لاهیجان و انزلی اجرا شد.

در اولین روز از هفته ملی میراث فرهنگی گیلان،تور بزرگ گردشگری تبریز 2018 در لاهیجان برگزار شد. در این برنامه که گروههای نمایشی آذربایجانی و گیلانی حضور داشتند بخش زیادی از فعالان گردشگری گیلان و استان آذربایجان غربی حضور داشتند .

وی ادامه داد:یکی از رویدادهای مهمی که سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در سالجاری برگزار کرد،رویداد گردشگری تبریز 2018 بود. علاوه بر جنبه های محتوایی این برنامه که در تبریز به اجرا درآمد، به منظور جریان سازی این رویداد گروههای گردشگری تبریز در تمامی مناطق کشور هدایت شدند. چیزی حدود 500 نفر از گروههای فعال گردشگری در قالب تورهای مختلف امروز 24 و 25 اردیبهشت در قالب برنامه تبریز 2018 در شهر بندرانزلی و لاهیجان حضور داشتند.

رضا علیزاده عنوان کرد:این برنامه با محوریت نمایشهای آیینی و بومی و صنایع دستی و بازدید از جاذبه های گردشگری به اجرا درآمد. هدف ما این است که ظرفیت های گردشگری استان گیلان را به نحو احسن با این رویداد انعکاس بدهیم و معرفی کنیم تا زمینه ورود گردشگران به ویژه گردشگر خارجی را در گیلان فراهم کنیم.

وی ادامه داد:واقعیت این است که ایونت ها و رویدادهای گردشگری از جمله موقیعت‌هایی هستند که معرفی دقیقتری از موقعیت‌های کمتر شاخته شده کشورمان ارائه می دهد.هم در واقع رونق فعالیت گردشگری به ویژه در زمانهای غیر پیک پیک سال و به ارتقاع سفر را در پی خواهد داشت.

علیزاده در مورد انتخاب این دو شهر به عنوان میزبان تور سفر تبریز بیان کرد:شهرستان بندرانزلی به دلیل موقعیت ممتاز گردشگری و هم تالاب هم اسکله ها و هم موقعیت ممتاز علمی تجاری انزلی اهمیت داشت که بار دیگر روی این ظرفیت کار کنیم. ضمن اینکه ورود این تور سمت چابکسر به استان گیلان بوده و از آستارا خارج خواهند شد. لاهیجان هم چون جزو مناطق نمونه گردشگری است که در کشور به ثبت رسیده به همین خاطر ما این شهر را انتخاب کردیم.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.