چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
۱۵ جمادی الاول ۱۴۴۰
۱۶ مهٔ ۲۰۱۸
شماره 4928

​معاون وزیر ورزش در آیین افتتاح خانه جوان گیلان: تسهیلات تا مرز 100 میلیون تومانی به سمن‌های متقاضی ارائه می‌شود

گیلان امروز- معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: با هماهنگی صندوق کارآفرینی و امید به سمن‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فعال تسهیلات ریالی تا مرز یک‌صد میلیون تومان پرداخت می‌شود.

محمدمهدی تندگویان عصر دیروز در مراسم افتتاح خانه جوان در مجموعه یادگار امام شهر رشت اظهار کرد: امیدواریم به قول هوایی که درگذشته به جوان‌ها داده‌شده در وزارت ورزش و جوانان دنبال و به نتیجه برسد.

وی با اشاره به اینکه وعده‌های داده‌شده به جوانان امیدبخش است افزود: جوانان هیچ‌گاه از برخورد مدیران ناامید نمی‌شوند و آینده‌ساز این کشور هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خانه جوان را از نیازهای اساسی استان برشمرد و گفت: باید احداث خانه جوان درخور جوانان گیلان علاوه بر رشت در شهرستان‌های استان نیز احداث شود.

وی با اشاره به مطالبات حوزه اشتغال و کارآفرینی گفت: همایش کارآفرینان کل کشور در گیلان در حال برگزاریست که نقاط قوت آن بیش از نقاط ضعف آن است.

تندگویان با بیان اینکه شبکه‌های کارآفرینی در کشور تقویت می‌شوند افزود: در حال حاضر دو هزار سمن شبکه‌ای در کشور ایجادشده که در حوزه‌های مختلف اشتغال و کارآفرینی فعالیت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه حوزه جوانان وزارت ورزش باید از نابسامانی خارج شود افزود: سازمان جوانان نیازمند ساختار منسجم و سیاست‌گذاری دقیق است تا جان بگیرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به آمادگی صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات ریالی تا مرز یک‌صد میلیون تومان به سمن‌های هنری فرهنگی و اقتصادی گفت: در گیلان صندوق حمایت از سمن‌ها آماده است و سمن‌ها می‌توانند به اداره کل مراجعه و از اعتبارات آن بهره‌مند شوند.

تندگویان با اشاره به تشکیل ستاد ساماندهی جوانان در گیلان گفت: برخی از دستگاه‌ها در جهت تعالی فعالیت‌های جوانان کارشکنی می‌کنند که با مشارکت استاندار قابل‌حل است.

وی با تأکید بر اینکه جوانان نباید عرصه خدمت را خالی کنند گفت: با مقاومت‌های صورت گرفته از سوی برخی دستگاه‌ها جوانان خوب درخشیده‌اند و منسجمانه در حال فعالیت هستند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان استان گیلان نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به ظرفیت جوانان در گیلان اظهار کرد: خانه جوان برای تک‌تک جوانان مردم گیلان است.

وی با بیان اینکه خانه جوان باید تسهیل گر آمپر جوانان باشد افزود: همه جوانان و خانواده‌هایشان می‌توانند از مراکز مشاوره و فرهنگی این خانه بهره‌مند شوند.

مریم بخشی با اشاره به رویکرد دولت در به‌کارگیری از ظرفیت جوانان گفت: طی سال گذشته تاکنون تلاش‌های برای توانمندسازی جوانان انجام‌شده و در تلاشیم تا برای اشتغال و کارآفرینی جوانان کام برداریم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به برنامه‌های پیش رو ورزش و جوانان تصریح کرد: گیلان برای نخستین بار در کشور میزبان کارآفرینان برتر در کشور است که فردا اختتامیه آن در انزلی برگزار خواهد شد.

بخشی افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان نیز فردا برای نخستین بار در کشور می‌شود تا مشکلات جوانان استان را کاهش دهد.

خانه‌های جوان مراکزی برای مطرح کردن ایده‌های نو جوانان، مشکلات و بررسی آن‌ها است که در تلاش‌اند تا با بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها و دستگاه‌های اجرایی بین نیروهای جوان همگرایی ایجاد کرده و در راستای حال دغدغه‌های جوانان فعالیت کند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.