شماره 4889
سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
۲۶ جمادی الثانی ۱۴۳۹
۱۳ مارس ۲۰۱۸

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد: اجرای طرح آرامش بهاری در 260 بقعه متبرکه گیلان با مشارکت 3000 نفر

گیلان امروز-مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از برگزاری طرح آرامش بهاری در 260 بقعه متبرکه گیلان با مشارکت سه هزار نفر برای هشتمین سال پیاپی خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده در نشست خبری طرح آرامش بهاری در دفتر مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلانبا گرامیداشت ایام میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: اداره اوقاف طرحآرامش بهاری در ایام نوروز رابا محوریت امنیت فرهنگیدر دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به تأثیر رسانه در انعکاس اقدامات اوقاف در جامعه افزود: یکی از مؤثرترین قشر جهت تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و ترویج وقف، اصحاب رسانه هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر دستور آتش به اختیار در حوزه‌های فرهنگی گفت: اگر همه دستگاه‌ها این دستور را سرلوحه خود بداند بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه اوقاف یک سازمان برنامه محور است افزود: برای نخستین بار در استان گیلان تیمی شهرستانی تشکیل‌شده و ناظر بر عملکردفرهنگیبقاع متبرکه در طرح‌های ابلاغ‌شده خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلانهدف از اجرای طرح آرامش بهاری رانشر ارزش‌های اسلامی و سبک زندگی ایرانی اسلامی با روش‌های نوین عنوان کرد و گفت: این طرح از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین سال ۹۷ برای هشتمین سال پیاپی در گیلان برگزار می‌شود.

علیزاده با بیان اینکهطرح آرامش بهاری در ۲۶۰ بقعه متبرکه اجرا می‌شود گفت: بیش از سه هزار نفر از اعضای رسمی و افتخاری در نظارت و بازرسی عملکرد میزبانان جهت تکریم مهمانان نوروزی دعوت به همکاری شده‌اند و ۲۵۰ مبلغ اعزامی از قم نیز در طرح آرامشحاضر هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به برپایی خیمه معرفتدر بقاع متبرکه افزود: گردشگران و همشهریاندر غرفه‌های مختلف کودکان، نوجوانان، خانواده، ازدواج، همسرداری و غیرهمی‌توانند از محضر متخصصین بهره‌مند شوند.

علیزاده با بیان اینکه برگزاری نماز جماعت، ادعیه و برنامه تحویل سال نو در دستور کار طرح آرامش بهاری قرار دارد بیان کرد: عطرافشانی گلزار شهدا در بقاعمتبرکه و پخش مستقیم کلام رهبری معظم نظام، برگزاری کارهای فرهنگی و مسابقات از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری است.

علیزاده از اسکان موقت در بقاع متبرکهبرای مسافرین و گردشگران خبر داد و افزود: ۷۰ زائرسرا نیز در خدمت مسافرین خواهد بوده و مسافریناز ویزیت پزشک رایگان بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: تشکیل ستاد استانی و شهرستانی آرامش بهاری در ۲۰ جلسه انجام گرفت و شاهد آمادگی کامل بقاع متبرکه در میزبانی از مسافرین نوروزی هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از اهمیت نظارت استانی و شهرستانجهت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن طرح آرامش بهاریخبر داد و گفت:آسیب در چهارشنبه‌سوری باید جدی گرفته شود زیرا شاهد آسیب‌های فراوانی از بی‌تدبیری برخی افراد در جامعه هستیم.