سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
۱۹ جمادی الثانی ۱۴۴۰
۱۳ مارس ۲۰۱۸
شماره 4889

​ دست‌نشان ، سرمربی ملوان: بازیکنان بی‌انگیزه را کنار می‌گذارم


بخش ورزش- سرمربی تیم ملوان گفت : بازیکنانی که در تیم بی انگیزه باشند را کنار می‌گذارم .

نادر دست‌نشان پس از تساوی بدون گل مقابل ایران جوان بوشهر در نشست خبری اظهار داشت : متاسفانه یک روز بد را از نظر نتیجه داشتیم ، طبیعی است تیمی که در پایان جدول قرار دارد و برای سقوط نکردن می‌جنگد بازی مقابلش خیلی سخت است . ضمن این که هواداران هم نباشند تا به بازیکنان انرژی بدهند . متاسفانه بازیکنان آن طور که باید بازی نکردند ، به همین دلیل نتوانستیم به پیروزی برسیم . سراسر بازی در حمله بودیم و حریف به دنبال ضدحمله که خوشبختانه دو دفاع وسط ما باهوش عمل کردند ، موقعیت خاصی نصیب تیم حریف نشد . برخی بازیکنان ما به این بازی ساده نگاه می‌کردند و به اندازه ی کافی دوندگی نداشتند . دیشب هم در آنالیز حریف به بازیکنان گفتم این تیم خیلی می‌دود اما به دلیل کم دویدن برخی بازیکنان ما و همچنین خلق موقعیت از کناره‌ها فقط یک بار به گل رسیدیم که آن گل هم به هر دلیلی مردود اعلام شد .

وی در مورد داوری مسابقه گفت : به اشکالات داوری عادت کرده‌ایم ، خدا کند داوران ضعف‌های خودشان را در این بازی‌ها ببینند ، همان طور که همان کار را ما در بازی‌ها می‌کنیم . نیمه ی اول هم ما در یک صحنه در موقعیت گلزنی بودیم که کمک داور به اشتباه آفساید اعلام کرد . در نیمه ی دوم هم یکی از نیمکت‌نشینان بوشهر به ما گفت که حق با شما است و کمک داور به اشتباه آفساید اعلام کرد . کم تجربگی داور مثل کم تجربگی بازیکنان برای ما زیاد اتفاق افتاده بود . خوشایند نیست بخواهم در مورد داوری صحبت کنم . داور در صحنه ی اخراج بازیکنان ما مرتکب اشتباه شد . معنای اخراج چیست ، نمی‌دانم . هر چه قدر در سال‌های قبل از مربی گری من چیزی را به نفع من گرفتند ، امسال همه را به داوران پس داده‌ام ، یعنی امسال حتی یک اشتباه داوری به نفع تیم من شکل نگرفته است ، از هفته ی اول که یک گل زدیم و توپ نیم‌متر داخل دروازه بود ، به گواه فیلم بازی و کارشناسان گل بود . امروز داوری باعث نشد که ما نبریم خود ما مقصر بودیم . اما مشکلاتی در داوری وجود دارد ، دست‌مان هم به جایی بند نیست . دوست نداشتم در مورد داوری حرف بزنم .

وی افزود : بعد از بازی با آلومینیوم اراک به فدراسیون رفتم و اعتراضی دوستانه به اصفهانیان داشتم . گفتم داور جوان کم‌تجربه‌تان در اراک بهترین داوری را کرد و مساوی شدیم ولی قضاوت خوب بود . روی همزاهدی‌فر به گونه‌یی دیگر قضاوت می‌کند که خود رییس کمیته ی داوران اعلام می‌کند ، اشتباه کرده است ، من بهتر است در مورد داوری حرف نزنم . جدول لیگ یک را نگاه کنید ، ببینید چه تیم‌هایی در پایین جدول قرار دارند ، راه‌آهن ، صبا و ایران جوان بوشهر ، بودجه‌شان ، قراردادشان کم تر از تیم ملوان است ، آن ها کجای جدول هستند و ما در کجای جدول هستیم . من نمی‌توانم با داور بجنگم با کمبود جایگاه برای تماشاگر بجنگم و و مسایل دیگر ، دنبال بهانه هم نیستم . مساوی امروز تیم ، مشکل من است که بازیکن من شرایط نرمالی را در بازی ندارد . می‌توانم فقط بگویم شاید کم‌توانی بازیکنانم در بازی امروز من را آزار داد و نتوانستیم با قدرتی که در گذشته‌ بازی می‌کردیم ، بازی کنیم که این مساله عوامل مختلفی دارد ، از جمله نبود تماشاگر ، کمبود مشکلات تغذیه‌یی و … بازیکنان ما خوب تمرین می‌کنند .

دست نشان عنوان کرد : امروز هم تا دقیقه ی ۹۰ حمله کردیم اما حملات‌مان مناسب نبود و کور بود ، زیرا حریف به ما اجازه ی فوتبال بازی کردن نمی‌داد و ۱۰ نفره در زمین خودشان دفاع می‌کردند . بیش از چندین و چند بار مربی خوش‌اخلاق‌شان تذکر می‌داد و بازیکنان‌شان روی زمین می‌خوابیدند و خودش مجری قانون می‌شد و می‌گفت ، من دارم به داور اعتراض می‌کنم ، در حالی که خودش به داور اعتراض می‌کرد ، این مسایل روی روحیات داور جوان تاثیر می‌گذارد . شاید گل ما آفساید بوده باشد اما به نظر من مدافع حریف در محوطه ی جریمه بود . در مورد اینکه اخراج و پنالتی برای ما گرفته می‌شد هم باید فیلم بازی را ببینیم سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی در مورد این که چرا این باشگاه باید با وجود منطقه ی آزاد چنین حال و روزی از نظر مالی داشته باشد ، گفت :‌ من فقط می‌توانم در مورد خودم و تیمم صحبت کنم . تا امروز خیلی از مشکلات را تحمل کردم . این همه مشکلات در برنامه ی تیم ملوان بود ، به قرآن هیچ سالی ملوان این همه مشکل نداشته است . معدنی بالاتر از طلا داریم ؛ منطقه ی آزاد انزلی . همه‌روز بالای سیصد- چهارصد تریلی می‌بینم بار می‌زنند و می‌روند ، بندر یکی از پردرآمدترین جاهای ایران است ، ملوان نیاز به منابع مالی دارد ، فوتبال نیاز به منابع مالی دارد . برخی تیم‌ها مثل گهر دورود می‌آیند و می‌روند . تیم‌های بالای جدول را امسال نگاه کنید کدام‌شان مشکل پولی دارند . بازیکن من بعد از تمرین بهترین تغذیه‌اش آب معدنی است . یک مربی در ایران بگوید در لیگ برتر ، لیگ یک و لیگ دو چگونه می‌تواند بازیکنی را دو ساعت تمرین بدهد و آخر تمرین آب معدنی تغذیه ی بازیکنش باشد . علم پزشکی که در فوتبال پیشرفت کرده ، ببینند چه قدر عضلانی بازیکنان در تمرینات پاره می‌شود به خاطر درگیری‌ها و دوندگی‌ها مویرگ‌ها نیاز به ترمیم دارند و باید تغذیه درست باشد . وقتی امکانات نباشد ، نتیجه‌اش همین است.

وی افزود : مهیار زحمتکش و علی فاطمی ما کجا هستند ، پوریا غلامی 8-7 بازی نبود . مهدی کربلایی را ۸ بازی ندارم ، این ها به سوتغذیه مربوط می‌شود اگر ملوان می‌خواهد نجات پیدا کند ، چاره‌اش کنار گذاشتن اختلافات و جذب منابع است . ملوان تیمی بازیکن‌ساز بوده است ، هر بازیکنی در انزلی و ایران اگر به جایی رسید با حمایت و عشق هوادار بوده است ، اگر در کنار این منابع مالی هم باشد تیم آن منطقه موفق می‌شود ، می‌خواهد ملوان باشد ، می‌خواهد هر جای دیگر .

دست‌نشان تصریح کرد : آدم‌های بزرگ و مسوول شهر باید به فکر مردم انزلی و تیم باشند ، یعنی به خانواده‌های مردم انزلی کمک کنند . پیرمرد و پیرزن و جوان به ملوان عشق می‌ورزند ، شادی‌ها را در چشم مردم انزلی دیده‌ام ، صادقانه بگویم آن چه را که مردم انزلی دل شان می‌خواهد به آن ها ارایه کنیم . یک دست صدا ندارد ، امیدوارم همت مسوولان شهری و استانی به کمک ملوان بیایید ، ملوان نمی‌میرد ، ملوان زنده است ، تمام تلاشم را می‌کنم تا تیم موفق شود . نظرات رسانه‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد . باید از ملوان حمایت شود . مطمئنم اگر از ملوان حمایت شود و منابع مالی بیاید که در این شهر وجود دارد ، آن موقع ببینید که ملوان بدون مربی و با هواداران و بازیکنانشنتیجه خواهد گرفت .

وی در مورد بی‌انگیزگی برخی بازیکنان تیمش گفت : با کمک همکارانم و کاپیتان خوبم پژمان نوری چه در تمرین و چه در آنالیز حریف جدول دو سال پیش لیگ یک در کانال تیم نساجی گذاشته شده تا به بازیکنان نساجی و هواداران هشدار داده شود که نفت آبادان دهم جدول بود ، ۱۲ امتیاز با صدر جدول اختلاف داشت و به لیگ برتر آمد ، روی مساله ی ذهنی بازیکنان خیلی کار کرده‌ام . من هم می‌گویم بازیکنانم انگیزه ی لازم را نداشتند ، شاید ناامید شده‌اند که به لیگ برتر بیایند اما صددرصد اشتباه است تا روزی که روی کاغذ شانس داریم ، تلاش می‌کنیم . تا روزی که هستم ، تلاش می‌کنم و بازیکنانی که انگیزه ی کار ندارند را کنار می‌گذارم و آن هایی را می‌گذارم که انگیزه داشته باشند . برای نام ملوان هیچ مربی و بازیکنی نباید کم بگذارد ، باز هم عذرخواهی می‌کنم زیرا مسوول فنی تیم من هستم .

اولین نفری باشید که نظر میدهید.