شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
۱۷ جمادی الاول ۱۴۴۰
۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸
شماره 4841

پیکان صفر- سپیدرود صفر تک امتیاز ایتالیایی کریمی


بخش ورزش- مجید جلالی در هشتمین بازی پیاپی هم در کسب پیروزی ناکام ماند تا بعد از هفت پیروزی پیاپی اکنون در متفاوت‌ترین وضعیت خود باشد و خطر را بیش از همیشه روی نیمکت خود احساس کند. در سمت مقابل هم علی کریمی و شاگردانش که علیرغم کمبود بازیکن تاثیرگذار و با روحیه‌ای متزلزل با توجه به شکست خانگی در هفته‌ی گذشته اینبار برای تک امتیاز این بازی خارج از خانه در زمین حاضر شده بودند به خواسته خود دست یافتند.

مجید جلالی برای عبور از هفتمین بازی بدون پیروزی خود چشم به پیروزی مقابل سپیدرود داشت و بر این اساس با توجه به شرایط حریف توانست بیشتر دقایق بازی را در دست بگیرد اما دفاع چند لایه سرخپوشان و استراتژی آنها روی ضد حملات باعث شد تا سرمربی پیکان از دستیابی به هدف خود در نیمه اول دور شود و باز هم در فاز تهاجمی ناکام بمانند.

سپیدرود که بعد از شکست خانگی مقابل گسترش فولاد امیدوار به جبران آن در استادیوم شهدای قدس و مقابل پیکان بود به خوبی توانست ضعف حریف را در قلب دفاعی نشانه بگیرد و چند بار فرصت مناسبی ایجاد کرد که با پوشش مناسب احمدی درون دروازه از رسیدن به گل ناکام ماندند.

در نهایت نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل خاتمه یافت و باید دید در ۴۵ دقیقه دوم چه نتیجه‌ای ثبت خواهد شد.

در نیمه دوم اما پیکانی ها بهتر از سپیدرود بودند و به مراتب حملات و موقعیت های بیشتری نسبت به حریف خود داشتند و این تیم سپیدرود بود که بیشتر چشم به ضد حملات داشت. در نهایت تلاش دو تیم برای رسیدن به گل ثمر نداشت و بازی دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

دقایق حساس

دقیقه ۲: ارسال کرنر برای پیکان توسط مهدی شیری در سمت مخالف با ضربه مناسبی از حق وردی همراه نشد و‌ توپ راهی کرنر شد.

دقیقه ۷: مدافع چپ پیکان ارسال زمینی و‌ فوق العاده‌ای درون شش قدم برای روستایی مهیا کرد که ضربه این بازیکن با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۱۱: اینبار هم ارسال از سمت چپ و ضربه سر روستایی در اختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه ۱۳: یک فرصت خوب برای میرجوان درون شش قدم پیکان که تکل رحمانی آن را به کرنر فرستاد. روی موقعیت کرنر هم سپیدرود بدون نتیجه توپ را به رحمان احمدی سپرد تا بازی را از کنار دروازه شروع کند.

دقیقه ۱۶: روی ارسال پشت محوطه جریمه میرجوان در موقعیت تک به تک با احمدی قرار گرفت که گلر پیکان با خروج به موقع خود مانع از ضربه زدن این مهاجم شد. میرجوان در این برخورد دچار مصدومیت شد تا بازی با وقفه همراه شود.

دقیقه ۱۹: خطای بارانی روی ابراهیمی یک ضربه ایستگاهی برای سپیدرود شکل داد که ضربه مستقیم ابراهیمی با اختلاف کمی از تیرک افقی راهی اوت شد.

دقیقه ۳۷: شوت آرمان قاسمی از گوشه محوطه جریمه با اختلاف کمی راهی اوت شد تا حسینی آغازگر بازی برای سپیدرود باشد.

دقیقه ۴۰: خروج عجیب حسینی به پشت محوطه جریمه با خطای او روی امیر روستایی همراه شد که داور ضمن اعلام خطا گلر سپیدرود را نیز با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه ۴۲: ضربه ایستگاهی برای پیکان چسبیده به خط محوطه جریمه را صادق بارانی از فاصله کمی راهی اوت کرد.

دقیقه ۵۴: شوت توحید غلامی علیرغم برخورد به مدافع پیکان با اختلاف کمی از دروازه رحمان احمدی به کرنر تبدیل شد.

دقیقه ۵۶: روی غفلت مدافعان سپیدرود آرفن بویا کارداف با دروازه این تیم تک به تک شد که تعلل او با تکل تهی دست این موقعیت را از پیکان گرفت.

دقیقه ۶۳: اینبار فرار کنت با ضربه او درون شش قدم همراه شد که مدافعان سپیدرود سراسیمه آن را راهی کرنر کردند.

دقیقه ۶۶: شوت صادق بارانی با واکنش حسینی راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۷: سپیدرودی‌ها در ضد حمله می‌توانستند توسط حسین ابراهیمی به گل برسند که احمدی با خروجی به موقع و دفع توپ مانع از رسیدن توپ به مهاجم حریف شد.

دقیقه ۷۰: ضربه آرمان قاسمی به راحتی در اختیار حسینی قرار گرفت ولی دروازه بان سپیدرود در برنامه‌ریزی ضدحمله تیمش ناکام ماند.

دقیقه ۷۲: جدی‌ترین موقعیت بازی با ارسال شیری و ضربه سر آقاخان با دفع حسینی راهی کرنر برای پیکان شد.

علی کریمی: یک امتیاز برای ما خوب بود اما از بازی تیمم راضی نیستم

علی کریمی پس از تساوی بدون گل سپیدرود مقابل پیکان با تسلیت درگذشت حکمت‌شعار داور پیشکسوت کشورمان گفت: گرفتن یک امتیاز در این بازی خارج از خانه برای ما مهم بود.راه سختی پیش‌رو داریم باید تلاشمان را بیشتر کنیم تا جایگاهمان را در جدول بهبود ببخشیم.

سرمربی سپیدرود در پاسخ به این موضوع که پیش از این با نفت تهران موفق شده بود سپاهان را شکست دهد عنوان کرد: مسلما آن بازی هیچ ربطی به بازی آینده ما با سپاهان ندارد چه بسا ما با نفت به همین تیم پیکان ۳ بر یک باختیم اما امروز مساوی شدیم.

هر بازی شرایط خاص خودش را دارد ما برای بازی روز جمعه‌مان مقابل سپاهان برنامه‌ریزی کرده بودیم اما به یک‌باره این بازی را یک روز جلو انداختندو گفتند بازی پنجشنبه برگزار می‌شود. ما مجبور شویم برنامه‌مان را تغییر دهیم. با این حال تلاش می‌کنیم تا با شرایط ایده‌آل به مصاف سپاهان برویم.

کریمی در ادامه در ارتباط با اینکه به غیر از محمد غلامی بازیکن دیگری به خدمت خواهند گرفت تصریح کرد: ما دنبال این هستیم بازیکنی جذب کنیم که به کارمان بیاید. در چند پست نیاز به بازیکن داریم و چنانچه گزینه مناسبی پیدا کنیم آن را برای تقویت تیممان به خدمت خواهیم گرفت.

وی همچنین در نشست خبری گفت: از لحاظ امتیازی خوب است که ما امروز دست خالی زمین را ترک نکردیم اما طبیعتا از بازی تیمم راضی نیستم. جا دارد خیلی بیشتر از اینها تلاش کنیمو بهتر شویم. امیدوارم در آینده طوری ظاهر شویم که با ۳ امتیاز زمین مسابقه را ترک کنیم.

سرمربی سپیدرود در واکنش به این سوال که‌ آیا تیمش در لیگ برتر می‌ماند یا نه خاطر نشان کرد: شما خودتان می‌بینید که شرایط جدول چقدر سخت است و برای اینکه بهتر نتیجه بگیریم باید بیشتر تلاش کنیم و امیدوارم در انتخاب فصل به آنچه دنبالش هستیم برسیم.

کریمی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا در ادامه فصل نقل و انتقالات به دنبال جذب بازیکن خاصی است یا نه گفت: مطمئنا همه تیم‌ها به نفرات خوبشان نیاز دارند و خیلی سخت می‌شود بازیکنی را در این مقطع جذب کرد ما قاعدتا دنبال بازیکنی هستیم که بتواند در ادامه راه به ما کمک کند و امیدوارم بازیکنی با این شرایط پیدا کنیم و تلاشمان را در این زمینه انجام خواهیم داد.

مجید جلالی: پیکان بضاعت مالی و جذابیت تیمی ندارد

سرمربی تیم پیکان می‌گوید تیمش کار سختی در فصل نقل و انتقالات داشته و نتوانسته بازیکن‌های خوبی را جایگزین منشا و نعمتی کند.

مجید جلالی درباره تساوی مقابل سپیدرود گفت: متاسفانه نتوانستیم پیروز این دیدار شویم. بازی خوبی را ارائه دادیم اما در گلزنی ناموفق بودیم.چند بازی است که نمایش خوبی را پشت سر می‌گذاریم اما نمی‌توانیم نتیجه‌ای که لازم است را کسب کنیم. در زدن ضربه آخر کم دقت هستیم و توپ‌هایمان تبدیل به گل نمی‌شود.

سرمربی پیکان گفت: بازیکنان ما همه کار کردند که پیروز این دیدار شوند ولی شاید یک چیزهایی لازم بود که ما به مقصد برسیم. مثلا اگر یک مقدار بازی بازتر بود یا این که ما کمی سطح خلاقیت‌مان را در لحظه‌های پرفشار و شلوغ بالا می‌بردیم. نمی‌توانم به بازیکنانم ایرادی بگیرم چرا که آنها هرچه در توان داشتند انجام دادند و با همه وجودشان بازی کردند واقعا هم امروز می‌خواستند با پیروزی از زمین بیرون بیایند اما متاسفانه این طور نشد.

او در باره رحمان احمدی هم گفت: بیش از ۱۱ هفته بود که نتوانستیم از او استفاده کنیم اما او مرتبا تمرین می‌کرد. من احساس کردم الان موقع آن است که در ترکیب تیم باشد.

جلالی در رابطه با اینکه تیمش ۸ هفته متوالی هنوز به پیروزی نرسیده اظهار کرد: در ۴ بازی از دور برگشت لیگ اگر شما بازی‌ها را ببینید متوجه خواهید شد که ما باید پیروز می‌شدیم. ما علی‌رغم بازی‌های اصولی و خوبی که انجام می‌دهیم نتیجه نمی‌گیریم. وقتی که یک تیم در جدول بالا می‌آید باید مراقبت‌های ویژه‌ای روی آن انجام شود. شاید ما نتوانستیم فشارها را تحمل کنیم.

************************

اولین نفری باشید که نظر میدهید.